טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניו לטר מספר 43 - 21.12.2012 - מדוע קיימת המחלוקת על 13 הימים בעולם הנוצרי סב...

ניו לטר מספר 43 - 21.12.2012 - מדוע קיימת המחלוקת על 13 הימים בעולם הנוצרי סביב אירוע חג המולד

יום שישי 21 בדצמבר 2012 - ח בטבת תשע"ג  ניוזלטר מס' 43
חג המולד הנוצרי - בין ה-25 בדצמבר לקתולים, ל-7 בינואר לאורתודוכסים

 בלילה שבין יום שני לשלישי בשבוע הקרוב, יחגוג העולם הקתולי, עם תחילת "מיסת חצות" את חג המולד. החג החשוב ביותר בעדה הקתולית. המיסה המרכזית תתקיים בכנסיית המולד בבית לחם, אך מיסות חשובות יתקיימו גם בנצרת וגם בכנסייה הקתולית פרנציסקנית, סנט אנטוני ביפו. מיסת החצות, תתחיל בכנסיית סנט אנטוני, שברחוב יפת 51 ביפו, בשעה 23:30 בדיוק, וראשי הכנסייה ממליצים לאלו המבקשים להגיע להזמין מקומות מראש בטלפון  03-5133800.

חג המולד נחוג ב-25 בדצמבר במרבית העדות הנוצריות, כמו הפלג הקתולי, הפרוטסטנטי והיווני קתולי.  אולם בקרב מרבית הכנסיות הנוצריות  אורתודוכסיות המזרחיות, מציינים את חג המולד רק ב-7 בינואר ועיקר החגיגות מתקיימות בערבו של ה-6 בינואר. 

שוני זה נובע מכך שרוב הכנסיות המזרחיות לא קיבלו את הלוח הגרגוריאני, ולפיכך הן מציינות את חג המולד על-פי הלוח היוליאני הישן. אגב הארמנים חוגגים את חג המולד ב-6 בינואר על פי הלוח היוליאני, שהוא למעשה ה-19 בינואר. זה היה מועדו של החג בכל הכנסיות לפני המאה ה-4 לספירה, והוא מצוין כיום בכנסיות אחרות (בייחוד בכנסייה הקתולית) כ"חג ההתגלות".


מוקד  החגיגות  העולמי יהיה בשני בלילה בבית לחם,  אך שבועיים לאחר מכן, בחג המולד האורתודוכסי, החגיגות הגדולות יהיו ביפו, בתהלוכת הצופים שכבר הפכה למסורת רבת שנים. 

יפו החלה בהכנותיה לטקסי חג המולד כבר לפני שבועות אחדים  והעיר מזכירה לא מעט, עיר אירופאית ערב החג. סנטה קלאוס, עצי האשוח וקישוטי החג, מפארים את המסעדות ובתי הקפה. הטקס המרכזי יתקיים  בכנסייה  היוונית אורתודוכסית ביפו ע"ש  גאורגיוס הקדוש. ברחוב לואי פסטר  1-5 יפו, שהוקמה במחצית השנייה של המאה ה-19.

 בדיוק לפני שנה, במהלך חגיגות חג המולד האורתודוקסי, ארע אסון שזעזע את כל הקהילה הערבית נוצרית ביפו ולא רק שם. 

בערב חג המולד הנוצרי אורתודוכסי, ב-6 בינואר 2012, נאם בטקס רב רושם בחצר הכנסייה , בתום תהלוכה ססגונית ראש העדה האורתודוכסית עו"ד גבי קדיס, וכמה דקות לאחר מכן, שיצא מפתח הכנסייה נרצח על ידי  אדם שהתחפש לסנטה קלאוס.
 
רוצחיו נתפסו זמן קצר לאחר מכן והתברר שמדובר היה בסכסוך כספי על רקע מכירת קרקעות בתוך העדה היוונית אורתודוכסית. למרות האירוע הקשה שהיה אשתקד, החליטו בקהילה ביפו שלא לוותר השנה על החגיגות, אך להעלות גם את זכרו של גבי קדיס.

הכנסייה היוונית אורתודוכסית על שם גאורגיוס הקדוש, מרכז החיים של היוונים אורתודוקסיים ביפו, היא הכנסייה המרכזית של העדה היוונית ביפו. הכנסייה זו הוקמה בשטח שבו היה בית הקברות של  העדה האורתודוכסית. עצמות המתים רוכזו  בסמוך ועליהם ניטעו עצי פיקוס. לא רחוק ממנה, בתחום העיר העתיקה, פעלה מאז התקופה הביזנטית הכנסייה היוונית הראשונה, כנסיית מר מיכאל (סן מישל) שנהרסה ונחרבה כמה פעמים ואף נשרפה בשנות השישים של המאה שעברה.
 
עם צאתה של יפו מחוץ לחומות נבנתה הכנסייה החדשה כמבנה מרשים, עם מגדל פעמונים גדול וצריח מחודד  בצידו הצפון מערבי ואפסיס גדול במיוחד בצידו המזרחי. מעל הכנסייה גג רעפים אדום. כדי לממן את הקמתה של הכנסייה המפוארת, לקראת סוף המאה ה-19, הקימו אנשי העדה היוונית שוק גדול, מול שער ירושלים, שוק המנזר או בשמו המקורי "סוק-א-דייר",  שדוכניו וחנויותיו הושכרו מאוחר יותר גם ליהודים  ומדמי השכירות מימנו את המשך הבנייה.

הכנסייה הוקדשה לקדוש החשוב ביותר בעולם  הנוצרי אורתודוכסי  גיאורגיוס הקדוש, פטרונם של מדינות רבות כאנגליה וערים חשובות כמוסקבה. באנגלית הוא נקרא ג'ורג', בצרפתית ז'ורז', בספרדית חורחה ובפולנית ירזי. 

בכניסה המרכזית לכנסייה ביפו, מוצב תבליט פסיפס ענק של גיאורגיוס כשהוא קוטל דרקון אכזר,  מיתוס מרכזי במסורת הנוצרית. על פי המסורת והאגדות גיאורגיוס  נולד למשפחה נוצרית בסוף המאה השלישית. אביו היה מקפדוקיה ושירת כקצין צבא. 

אמו הייתה מלוד ולאחר שאביו נהרג במלחמה חזרה אמו לעיר מולדתה עם בנה, אותו חינכה בעצמה. גאורגיוס הצטרף לצבא ועלה בסולם הדרגות. בסוף שנות העשרים לחייו הוא כבר נשא דרגת קצונה והוצב בניקומדיה כחבר במשמר האישי של הקיסר דיוקלטיאנוס.

לפי סיפורי הקדושים, בשנת 302 פרסם דיוקלטיאנוס צווים המורים לאסור כל חייל נוצרי בצבא תוך מחוייבות החיילים  להקריב קורבן לאלים הרומיים. גאורגיוס נדרש לעשות כן, אך סירב וטען כי הוא נוצרי ועל כך שילם בחייו.  

לאחר עינויים קשים נערף ראשו. על פי המסורת, גופתו של גאורגיוס הובאה ללוד (דיוספוליס בשמה הקודם) שם נקבר כקדוש מעונה ועל קברו הוקמה בתקופת הקיסר קונסטנטינוס כנסייה גדולה  שעל שרידיה הוקמה ב 1872 כנסייה חדשה הקיימת עד היום.


הסברי תמונות:

1. התמונה העליונה: לידת ישו, ציור מעשה ידי חרארד ואן הונת'ורסט, מ-1622. 

2.   תבליט הפסיפס הענק של גיאורגיוס כשהוא קוטל דרקון אכזר, המצוי בכנסיית גיאורגיוס הקדוש ביפו. 

3. הכנסייה הקתולית פרנציסקנית ע"ש סנט אנטוני ברחוב יפת 

4. כנסיית גיאורגיוס הקדוש ביפו.

5. הכנסייה הרוסית באבו כביר.
 

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

ומה בהמשך הניוזלטר....

בהמשך הניוזלטר ניתן   להנות  גם ממידע רב בתחומי תולדות ארץ ישראל, כנסים חדשים, ספרים, סיורים ועוד 
 
 במהלך סוף השבוע הקרוב, 28-29 בדצמבר, , אקיים מגוון סיורים בין היתר לכרם התימנים, נווה צדק, המושבה האמריקאית ושכונת עג'מי. פרטים  והרשמה אצל אילן   052-7747748 

לעמוד  ההרשמה לכל הסיורים, ניתן ללחוץ על הלינק הזה: 
http://www.mytelaviv.co.il/tours_all.asp 


סיור מיוחד לחג המולד האורתודוכסי ביפו - יום א' 6 בינואר 15:30 אחר הצהריים - במקביל לתהלוכת הצופים הססגונית

Ilan,  אל תחמיצו את הסיור המיוחד לכבוד חג המולד האורתודוכסי ביפו. בואו קחו חלק בסיור שישתלב בחגיגות בעיר עם תהלוכת הצופים הססגונית.

תאריך: יום ראשון ה-6 בינואר
שעה: 15:30 אחר הצהריים

מקום מיפגש: מתחת למגדל השעון ביפו
מחיר למשתתף : 100 שקלים - כולל סנגריה

סיור נצרות מיוחד ביפו לרגל חג המולד היווני אורתודוכסי, באווירה הססגונית והציורית של יפו בחגה המיוחד.  הסיור ישתלב בתהלוכת קרנבל ססגונית, שיקיימו בליווי תזמורת תופים גדולה, 400 נערים ונערות, נוצרים אורתודוכסים של יפו

לצפייה בסרטון קצר לקראת הסיור אנא לחצו כאן:
http://www.youtube.com/watch?v=hPoFejrC2mY

וכן לצפות בקליפ קצר, של  שיחה שקיימו עמי בערוץ הראשון לקראת האירוע.

http://www.youtube.com/watch?v=c6AF6zPFo1A&list=LLsdwiG8_Mn672AObSK8Yegg&feature=mh_lolz

במהלך הסיור נפגוש את סוגי הכנסיות השונות ביפו, נבקר בבית משפחה שקישטה את ביתה בסמלי החג, נבקר בחנות למימכר מוצרי סנטה קלאוס ונקנח בבית קפה נוצרי בעג'מי שהתחפש לסנטה קלאוס ושם נקנח בסנגרייה חמה.
את הסיור יקיים, חוקר ת"א אילן שחורי, עלות הסיור 100 שקלים (כולל הסנגרייה), ונפגשים ליד מגדל השעון ביום ראשון  ה-6 בינואר בשעה 15:30  .
 
הרשמה באתר תל אביב שלי בלינק הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=426

או אצל אילן בנייד:  052-7747748 


סיור  נצרות אורתודוכסית מיוחד ביפו לרגל חג המולד, באווירה הססגונית והציורית של יפו בחגה המיוחד. במהלך הסיור נפגוש את סוגי הכנסיות השונות ביפו, נבקר בבית משפחה שקישטה את ביתה בסמלי החג ועודFacebookShare חדש באתר ת"א שלי: ספרים דיגיטליים בנושא תולדות העיר

Ilan,  באתר תל אביב שלי, החל מימים אלה, מדור מיוחד המביא מהדורות דיגיטליות בחינם, של ספרים העוסקים בתולדות תל-אביב. בשלב זה כולל המאגר המיוחד הזה, 4 ספרים מלאים, חינם לכל צופה

לצפייה בספרים הדיגיטליים, לחצו על הקישור הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/page.asp?page_parent=880


  
FacebookShare אתר תל אביב שלי המחודש עלה לאוויר - לחצו על הבאנר

Ilan,  חדש...חדש..חדש.. 
בימים אלה עלה לאוויר אתר תל אביב שלי המחודש. הכל על תולדות תל-אביב. כנסו לראות והביעו את דעתכם. מאילן שחורי 


  
FacebookShare מאמר חדש על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי

Ilan, בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י.

במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו 

אשמח לשמוע את חוות דעתכם

FacebookShare"ימי הגימנסיה", על ימיה של הגימנסיה העברית הראשונה - תערוכה חדשה במוזיאון ארץ ישראל בת"א

במוזיאון ארץ ישראל בת"א, נפתחה באחרונה, תערוכת "ימי הגימנסיה", על ימיה של הגמנסיה העברית הראשונה  בין הקמתה ב-1905, עד להרסיתה בהרצל פינת אחד העם ב-1959.  

התערוכה מתקיימת תוך ציון 107 שנים להיווסדה של הגינסיה ומתקיימת בשיתוף פעולה בין המוזיאון לגמססיה עצמה. "107  שנה חלפו מאז הקמת הגמנסיה והגיע הזמן לגלות אנשים, מעשים ואירועים בתערוכה המציגה פרקים בתולדות אחד המוסדות  החשובים והמשמעותיים ביותר שעיצבו את התרבות העברית. בתערוכה פריטים, מסמכים, דגמים, שרידים מן הבניין וצילומים  נדירים מארכיון הגימנסיה", נאמר בהזמנה שהופצה לתערוכה.
 קטע קצר מ"ערב טוב ישראל" עם אילן שחורי ובו המלצות למסלולי סיור לתקופת הסתיו והחורף

Ilan, לפני ימים אחדים, השתתפתי בתכנית בערוץ הראשון בטלוויזיה "ערב טוב ישראל" ובו הבאתי צילומים שלי מצפון הארץ ומספר המלצות למסלולי סיורים לתקופת הסתיו והחורף. 

לצפייה בשידור עליכם ללחוץ על הלינק הזה ריקי הראל משוחחת ברשת א עם אילן שחורי על טיולי סוכות 2 באוקטובר 2012

הראיון  הרדיופוני שנמשך כשעה, היה  בתוכניתה  של ריקי הראל ברשת א', ביום 2 באוקטובר בשעה  11:00. 

להקשבה לכל הראיון יש ללחוץ על הלינק הזה:

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

חמש דקות מהצימר / אמנון גופר
הוצאת "עם עובד" והסופר ומורה הדרך אמנון גופר חברו יחדיו ובימים אלה הוציאו לאור ספרון אלבומי  חביב  בשם "חמש דקות מהצימר", חופשה אחת ו-80 טיולים בלתי נשכחים באזור הצפון. עיתוי מושלם לימים של  תחילת סוף העונה החמה, בואכה חגי תשרי והקרירות הצפונית הנעימה. שמו של הספר מרמז על הכלול בו. 

 ב-192 עמודים, עם צילומים יפים מעשה ידיה של הצלמת עדי אלדר, מביא אמנון גופר את הקורא אל 80 הצעות למסלולי טיולים הסמוכים לצימרים ובתי הארחה בצפון. טיולי, שלי עדות מחברו קצרים ונטולי מאמץ  "כאן ממש קרוב על יד הכביש, בקצה חורשה או במורד הוואדי. לא יותר מחמש דקות נסיעה ועוד קטע הליכה וכבר נגעתם".
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש חמש דקות מהצימר - יש ללחוץ כאן:  ›
כל ההתחלות / מרדכי נאור
הסופר וחוקר תולדות ארץ ישראל, ד"ר מרדכי נאור עשה זאת שוב. בימים אלה, מצטרף ספר חדש לרשימה הארוכה של למעלה מ 130 ספרים, רובם בנושאי ארץ-ישראל והעם היהודי,  שכתב וערך ד"ר מדרכי נאור.
הפעם, לקראת ראש השנה תשע"ג, החליט מוטקה נאור לעסוק בהתחלות החדשות בארץ ישראל המתחדשת מאז היציאה מחומות ירשלים במחצית המאה ה-19.  ספרו " כל ההתחלות – 120 התחלות ישראליות: בחברה, בצבא, בכלכלה ובתרבות, שיצא לאור הוצאת "מודן", הוא במתכונת אלבומית ומתפרש על פני  220 עמודים המודפסים ,בכרומו נאה וצילומים היסטוריים וכרזות נוסטלגיות המעוררות געגועים לעבר.
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש כל ההתחלות - יש ללחוץ כאן:  ›

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

ממשלת ישראל מצויה בעיצומו של פרוייקט פיתוח ושימור אתרי המורשת בישראל. החלטת הממשלה קבעה כי יש לשקם ולהעצים תשתיות מורשת לאומית, באמצעות השקעה ממשלתית בשיקום ושימור נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים, המביאים לידי ביטוי את המורשת הלאומית של עם ישראל בארצו. 
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›
המשך הטור הימני....
אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט.
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›

Ilan 

פתחתי בפייסבוק עמוד מיוחד לתיירות ישראלית, מידע היסטורי סיורים ועוד  בשם תיור ישראלי, אשמח עם תכנסו ותצטרפו על ידי עשיית LIKE


http://www.facebook.com/MyTourIl


אנא תעבירו מיל זה גם לחבריכם ואשמח לראותכם בסיורים. כדאי לדעת שאני מקיים במהלך השבוע סיורים פרטיים, לבודדים וקבוצות בעברית ואנגלית. לישראלים ותיירים. על הסיורים הללו ניתן לראות בקליפ הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?v=ZQKj4lhfmwQ

אני מאחל לכם סוף שבוע נעים ומקווה לראותכם בסיורים

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב

באתר תיור ישראלי,  מופצים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. אנא לחצו על הלינק הבא למבחר החדשות שפורסמו השבוע.

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

שרידי חווה חקלאית מהתקופה ההלניסטית/חשמונאית, וכן בקבוק בושם ומשקולת עשויה עופרת, נחשפו לאחרונה בחפירות ארכיאולוגיות שערכה רשות העתיקות לפני עבודות התשתית של הרכבת הקלה בחפירת בשכונת קריית יובל. . 


לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

סיורים בהדרכת אילן שחורי - תל אביב שלי לסוף השבוע הבא - בכפוף למספר הנרשמים.... באתר תל אביב שלי מופיעה רשימה מפורטת של הסיורים

הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים - יום שישי ה-28 בדצמבר בשעה 10:00 בבוקר

סיור חד פעמי המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים. סיור ססגוני של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה  כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה  לפני  הקמת אחוזת בית. 

לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא:
 
http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8 

אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות.  בין היתר נטעם  לחוח וביצה אצל נחמה.
 

נשמע על המוכתר  הראשון של הכרם משה לוי ונחום ועל הדפוס המיוחד שהקים, דפוס מל"ן, על מלכת אסתר הראשונה. נבקר בבית הצדפים, בפינות הנסתרות ובכלל נלמד על תרומתם הגדולה של התימניים לבניין הארץ, תרבותה והמאכלים שלה, מימי כפר השילוח, משה יבניאלי ובית המוטור בכינרת.
 

סיור טעמים שהוא חגיגה לא רק לחובבי הקולינריה. את הסיור יקיים, חוקר ת"א אילן שחורי,  עלות הסיור 90 שקלים (כולל הטעימות)  ונפגשים ביום שישי בבוקר  ה-28 בדצמבר  - בשעה 10:00 בצהריים  בכניסה לרח' נחלת בניימין.  הסיור יתקיים בתנאי מוקדם של השתתפות עשרה אנשים.
 
הרשמה באתר תל אביב שלי  או על ידי לחיצה בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=390


מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שבת ה-29 בדצמבר בשעה 10:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 10:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=384

בסימן חג המולד הנוצרי - נפלאות שכונת עג'מי ביפו. האמת על השכונה והשקרים של הסרט
יום שבת  ה-29 בדצמבר בשעה 15:00 - סיור מפתיע בשכונת עג'מי היפואית, בין נצרות וציונות, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה. הרשמה מראש חובה. מחיר 85 שקלים למשתתף. נפגשים ברחבת השעון ביפו.
לפרטים והרשמה לסיור נפלאות שכונת עג'מי יש ללחוץ על הלינק הזה  ›
בסימן חג המולד הנוצרי - אמריקה בתל-אביב - סיור מיוחד במושבה האמריקאית טמפלרית בין יפו לת"א. היכן שהכל התחיל
יום שבת 29  בדצמבר בשעה 12:30 - מקום פגישה - רחוב אילת פינת רחוב ניצנה, מול מסעדת נלו. הדרמה מאחורי הקמת המושבה האמריקאית שהפכה למושבה הטמפלרית. על הברון יוסטינוב (בתמונה)  ועל מלון ירושלים, הרשמה מראש חובה 85 שקל, (פגישה אילת פינת ניצנה)  
לפרטים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב יש ללחוץ על הלינק הזה  ›

בקרוב אתר תל אביב שלי המחודש My Tel Aviv

מחכה לראתכם בסיורים ולכל שאלה ניתן לפנות אלי. בברכה מאילן שחורי  052-7747748

היו היה פעם.....

Ilan, תמונה היסטורית נדירה:      מודעה שהופיעה ב"הפועל הצעיר", בתאריך 30 מאי 1913. ראו מי המפרסם ומה הוא מוכר.....

כרזה, מודעה או גלויה זו ורבות אחרות, תצלומים נדירים וחדשים. מידע תיירותי, היסטורי, ארכיאולוגי רב. חדשות מתחומי התיירות ועוד הרבה הפתעות. הכל באתר התיירות החדש. 
תיור ישראלי בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il
 

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף


Ilan  FacebookShare 

להתראות בניוזלטר הבא...

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour