טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניוז-לטר מספר 40 - 23.11.2012 - היכן נפגשו בת"א בן גוריון, אלברט איינשטי...

ניוז-לטר מספר 40 - 23.11.2012 - היכן נפגשו בת"א בן גוריון, אלברט איינשטיין, צ'רצ'יל וגם עבדלה מלך ירדן?

יום חמישי 22 בנובמבר 2012 - ח בכסליו תשע"ג  ניוזלטר מס' 40
פרשת תחייתו של מלון אלקונין בת"א – מהקמתו לפני 100 שנה עד חידושו הצפוי בקרוב בניהול חברת מלונות אמריקאית ידועה

ברחוב לילנבלום 9 בת"א פינת יוסף התלמי, ניצב כיום אחד המבנים הישנים והמוזנחים ביותר מימיה של תל אביב הקטנה. בניין שהיה בשעתו הבית הגבוה ביותר באחוזת בית וראשית ימיה של תל אביב, שידע ימים מפוארים ביותר, ועמד לא פעם במוקד החיים החברתיים של תושבי ת"א הקטנה.  

בית מוזנח ועלוב לכאורה זה, יעמוד בשבועות הקרובים במוקד ההתעניינות, משום שחברת מלונות אמריקאית ידועה, עתידה לחתום הסכם ניהול, תחם שם המותג שלה, להפעלתו מחדש ולהחזרת ימיו כקדם.

מדובר בבניין מלון אלקונין, המלון הראשון בת"א, שעבר ב-100 שנות הקמתו תהפוכות לא מעטות, החוזר בקרוב מאוד לימי זוהרו. בבית המוזנח והמתפורר יחל כבר בשבועות הקרובים המהפך הגדול העתיד להחזירו לתפקד כבית מלון, הפעם כמלון בוטיק מפואר לאחר שאת הבניין רכש לפני כמה שנים, היזם דומיניק רומנו, איש עסקים צרפתי, בעליה של חברת אפין ישראל, ממקימי וחבר הנהלת קרן צרפת-ישראל. כך שהבית המרשים שנבנה מאבן כורכר ובלוקים מעוטרים, שיוצרו במפעלו של הטמפלרי הוגו ווילנד, וקושט באלמנטים מרהיבים בהם מעקות, עמודי אבן מסוגננים, מחזיקי מרפסות ובעיקר ציורי קיר מרהיבים בחדר המדרגות ובאחדים מחדריו,  יחזור לימיו הגדולים.

כדי לראות קליפ קצר על  מבנה מלון אלקונין כפי שהוא נראה מוזנח בימים אלו. לחצו על הלינק הזה:

http://www.mytelaviv.co.il/gallery3_image.asp?gallery3_id=31


 בונה הבניין, מנחם אלקונין, היה יערן מרוסיה, עלה לארץ בשנת 1912 עם בנו כדי לבנות בית בפלשתינה לאשתו וששת ילדיהם. הבית שבנה עוד באותה שנה היה בשטח ריק שהיה אז בין שכונת נווה צדק לאחוזת בית ולימים נקרא רח' לילינבלום. 

הבית נבנה בסגנון האקלקטי ומלבד השימוש שלו כבית מגורים למשפחת אלקונין, תפקד המבנה גם כמלון הראשון בתל-אביב ונודע בשם "מלון אלקונין". בית המלון נחשב מפואר מאוד (הכיל 38 חדרים) ושימש כמקום בילוי לבני אצולת המזרח התיכון.
 
אישים רבי שם פקדו את המלון באותם ימים , מאירופה, אמריקה וגם לבנון וסעודיה. אישים כמו  אלברט איינשטיין, חיים וויצמן, יצחק בן צבי דוד בן גוריון ואפילו לן בו לילה אחד עבדאללה מלך ירדן (סבו של המלך חוסיין). בקצה הגג של האגף המערבי במלון, בנה אלקונין בית כנסת פרטי ששימש את בני ביתו.

ב 1917 , עם גירושם של תושבי ת"א צפונה, עברה משפחת אלקונין לצפת. בשובה של המשפחה לביתה בלילינבלום 9, בשנת 1920 , הופעל המלון שנית אך שינה את שמו ל"מלון צנטרל". ב 1931 הגישה אשתו של מנחם אלקונין, מלכה אלקונין, בקשה לעיריית ת"א אביב לבנות קומה נוספת (שלישית)לבית.

בקשתה אושרה על ידי יהודה מגידוביץ שהיה אז אדריכל העיר, אולם  בסופו של דבר קומה זו לא נבנתה. עם התרחבותה המהירה של ת"א, ריבוי בתי המלון בה ותנועת המרכז לכיוון צפון, איבד המלון את יוקרתו.

משנת 1931 , הפכו חדריו בהדרגה לחדרים מרוהטים וזולים להשכרה עבור פליטים ועולים חדשים. במרוצת השנים, הדרדר מצבו של הבית ומבית מגורים הפך לאכסניה של בתי מלאכה זעירים, מתפרות, חייטות, מחסנים, חדרי גיהוץ ועוד. בשנות השמונים מכרו בני המשפחה את הבית, לנתן מוזס תושב ירושלים ומאז נותר עזוב ומיותם, עד שנמכר בפעם האחרונה בראשית שנות האלפיים ליזם הצרפתי, דומיניק רומנו.


מסתבר שבמצב החרב של המקום כיום, נתגלו  בשנים האחרונות, ציורי קיר ותקרות מרהיבים, דוגמאות קלאסיות שאפיינו את תרבות קישוטי הקיר בנווה צדק והאיזור.  

במלון  אלקונין נמצאו 33 חדרים עם ציורי קיר וציורי תקרה והוא מסתבר, אחד הבתים המצוירים ביותר מבין בתי ת"א בתקופה העות'מאנית. מי שחשף ומנסה בימים אלה להציל ציורי קיר אלה הוא אמן שיקום ציורי הקיר, שי פרקש, שינסה במסגרת השיקום של הבית להשיב עטרה ליושנה. 

פרקש טוען כי הצבעים שעסקו בעיטורי הקירות המרהיבים שבבית זה, היו  מ"אגודת הצבעים" של "מרכז בעלי מלאכה", שקמה ב-1909 בנוה צדק ובראשם עמדו בני משפחת "צבעי העיר", משפחתו של הצבע מנחם מנדל קרול ו-4 בניו, שבשנת 1924 , הם הוזמנו לצבוע ולצייר את קירות ביתו של חיים נחמן ביאליק.

נתון מרתק אחר הוא שבבית אלקונין, שכנו  ב 1934 משרדו של שמואל צבי הולמן, ראש חברת "אל ההר" שפעלה בשנות ה-30 להקמת גוש ישובים עברי באיזור גוש עציון, והמילה עציון נלקחה בסופו של דבר משמו (הולץ הוא עץ בגרמנית).

לצורך שיווק המגרשים והחלקות באיזור ארגנה חברת אל-ההר טיולים באוטובוס שיצאו באותם ימים מפתחו של מלון אלקונין.

כאמור האישורים העירונים בועדות התכנון השונות כבר נתנו ובשבועות הקרובים יחלו עבודות השיפוץ והשיקום של בניין מיוחד זה בהתאם לדרישות חברת המלונות האמריקאית, העתידה לחתום בימים הקרובים על הסכם הניהול של הבניין. 

לצד המלון נרכש גם מגרש חנייה ברחוב יהושע התלמי  והוא יהווה בסיס להקמת מגדל בו ייבנו כ-60 חדרים, כך שבתוספת 40 החדרים במבנה הישן שיחודש, צפוי  מלון אלקונין להיות הפעם בעל 100 חדרים.

אדריכלית השימור של הפרויקט היא טל איל והאדריכלית הראשית היא מאירה מור . לדברי מאירה מור, השיקום והשיפוץ עתידים להימשך כשנתיים ופתיחתו המחודשת של המקום כמלון בוטיק מפואר עתיד להיות לקראת סוף 2014 "המלון יהיה אחד המלונות היוקרתיים בתל אביב ולמרות גודלו הוא יתברך בספא מפואר שיכלול חדר כושר, חמאם וחדרי טיפולים בקומת המרתף. כן יכלול המלון בריכת שחייה ובר על גג הבניין הצופה לים", מבטיחה מאירה מור.


הסברי תמונות:

1. התמונה העליונה:   מלון אלקונין ברחוב לילנבלום. צילום מסוף שנות העשרים

2.-3  המראה  המוזנח של בית מלון אלקונין כיום. 


4,5,6  - העיטורים המרהיבים במלון. מחזיקי המרפסות המיוחדים וציורי הקיר בחדר המדרגות ובחדרים המובחרים.

7,8,9, - המודלים של שיקום ושיפוץ המלון. בחזית לרחוב לילנבלום, שימור מחמיר והוספת קומה. מאחור  ברחוב יהושע התלמי. מגדל נוסף שיהווה חלק מהמלון. קטע מ"ידיעות עיריית תל-אביב, שיצא לאור במהלך הפצצות המטוסים המצריים.

10,11 -  1934. תחנת האוטובוס למרגלות מלון אלקונין, שהובילה מטיילים לגוש עציון על ידי חברת "אל ההר" ומודעת החברה שפורסמה בעיתונים. ראו כתובת ההנהלה.

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

ומה בהמשך הניוזלטר....

בהמשך הניוזלטר ניתן   להנות  גם ממידע רב בתחומי תולדות ארץ ישראל, כנסים חדשים, ספרים, סיורים ועוד 
 
 במהלך סוף השבוע הקרוב  23-24  בנובמבר, אם לא ירד גשם,  אני מתכנן מספר סיורים כמו סיור טעמים, ריחות ואנשים בכרם התימנים, בנווה צדק והמושבה האמריקאית טמפלרית ביפו, וכמובן שכונת עג'מי. יש להירשם מראש  באתר . 

לעמוד  ההרשמה לכל הסיורים, ניתן ללחוץ על הלינק הזה: 
http://www.mytelaviv.co.il/tours_all.asp 


אתר תל אביב שלי המחודש עלה לאוויר - לחצו על הבאנר

 חדש...חדש..חדש.. 
מהערב, עלה לאוויר אתר תל אביב שלי המחודש. הכל על תולדות תל-אביב. כנסו לראות והביעו את דעתכם. מאילן שחורי 


  
FacebookShare מאמר חדש על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי

, בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י.

במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו 

אשמח לשמוע את חוות דעתכם

FacebookShare"ימי הגימנסיה", על ימיה של הגימנסיה העברית הראשונה - תערוכה חדשה במוזיאון ארץ ישראל בת"א

במוזיאון ארץ ישראל בת"א, תיפתח ביום שני, ה-3 בדצמבר, תערוכת "ימי הגימנסיה", על ימיה של הגמנסיה העברית הראשונה  בין הקמתה ב-1905, עד להרסיתה בהרצל פינת אחד העם ב-1959.  

התערוכה מתקיימת תוך ציון 107 שנים להיווסדה של הגינסיה ומתקיימת בשיתוף פעולה בין המוזיאון לגמססיה עצמה. "107  שנה חלפו מאז הקמת הגמנסיה והגיע הזמן לגלות אנשים, מעשים ואירועים בתערוכה המציגה פרקים בתולדות אחד המוסדות  החשובים והמשמעותיים ביותר שעיצבו את התרבות העברית. בתערוכה פריטים, מסמכים, דגמים, שרידים מן הבניין וצילומים  נדירים מארכיון הגימנסיה", נאמר בהזמנה שמופצת בימים אלה לטקס הפתיחה, שיתקיים במעמד ראש עיריית ת"א רון חולדאי  ב-3 בדצמבר שבעה 19:00. 
"מבטים מן השוליים" כנס לכבודה של פרופ' דבי ברנשטיין עם פרישתה לגימלאות - 28.11 באוניברסיטת ת"א

הכנס יתקיים ב יום רביעי, ה-28 בנובמבר, באוניברסיטת תל אביב, בבנין נפתלי, בשעה 14.00.
הכנס, תחת הכותרת, "מבטים מן השוליים", הוא הזדמנות חשובה להיוודע הן לעבודתה יוצאת הדופן של דבי על תקופת המנדט והן להיסטוריה ולתיאוריה של "מבט מן השוליים"קטע קצר מ"ערב טוב ישראל" עם אילן שחורי ובו המלצות למסלולי סיור לתקופת סוף הקיץ וראשית הסתיו

, לפני ימים אחדים, השתתפתי בתכנית בערוץ הראשון בטלוויזיה "ערב טוב ישראל" ובו הבאתי צילומים שלי מצפון הארץ ומספר המלצות למסלולי סיורים בתקופת החגים. 

לצפייה בשידור עליכם ללחוץ על הלינק הזה ריקי הראל משוחחת ברשת א עם אילן שחורי על טיולי סוכות 2 באוקטובר 2012

הראיון  הרדיופוני שנמשך כשעה, היה  בתוכניתה  של ריקי הראל ברשת א', ביום 2 באוקטובר בשעה  11:00. 

להקשבה לכל הראיון יש ללחוץ על הלינק הזה:

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

חמש דקות מהצימר / אמנון גופר
הוצאת "עם עובד" והסופר ומורה הדרך אמנון גופר חברו יחדיו ובימים אלה הוציאו לאור ספרון אלבומי  חביב  בשם "חמש דקות מהצימר", חופשה אחת ו-80 טיולים בלתי נשכחים באזור הצפון. עיתוי מושלם לימים של  תחילת סוף העונה החמה, בואכה חגי תשרי והקרירות הצפונית הנעימה. שמו של הספר מרמז על הכלול בו. 

 ב-192 עמודים, עם צילומים יפים מעשה ידיה של הצלמת עדי אלדר, מביא אמנון גופר את הקורא אל 80 הצעות למסלולי טיולים הסמוכים לצימרים ובתי הארחה בצפון. טיולי, שלי עדות מחברו קצרים ונטולי מאמץ  "כאן ממש קרוב על יד הכביש, בקצה חורשה או במורד הוואדי. לא יותר מחמש דקות נסיעה ועוד קטע הליכה וכבר נגעתם".
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש חמש דקות מהצימר - יש ללחוץ כאן:  ›
כל ההתחלות / מרדכי נאור
הסופר וחוקר תולדות ארץ ישראל, ד"ר מרדכי נאור עשה זאת שוב. בימים אלה, מצטרף ספר חדש לרשימה הארוכה של למעלה מ 130 ספרים, רובם בנושאי ארץ-ישראל והעם היהודי,  שכתב וערך ד"ר מדרכי נאור.
הפעם, לקראת ראש השנה תשע"ג, החליט מוטקה נאור לעסוק בהתחלות החדשות בארץ ישראל המתחדשת מאז היציאה מחומות ירשלים במחצית המאה ה-19.  ספרו " כל ההתחלות – 120 התחלות ישראליות: בחברה, בצבא, בכלכלה ובתרבות, שיצא לאור הוצאת "מודן", הוא במתכונת אלבומית ומתפרש על פני  220 עמודים המודפסים ,בכרומו נאה וצילומים היסטוריים וכרזות נוסטלגיות המעוררות געגועים לעבר.
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש כל ההתחלות - יש ללחוץ כאן:  ›

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

ממשלת ישראל מצויה בעיצומו של פרוייקט פיתוח ושימור אתרי המורשת בישראל. החלטת הממשלה קבעה כי יש לשקם ולהעצים תשתיות מורשת לאומית, באמצעות השקעה ממשלתית בשיקום ושימור נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים, המביאים לידי ביטוי את המורשת הלאומית של עם ישראל בארצו. 
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›
המשך הטור הימני....
אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט.
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›פתחתי בפייסבוק עמוד מיוחד לתיירות ישראלית, מידע היסטורי סיורים ועוד  בשם תיור ישראלי, אשמח עם תכנסו ותצטרפו על ידי עשיית LIKE


http://www.facebook.com/MyTourIl


אנא תעבירו מיל זה גם לחבריכם ואשמח לראותכם בסיורים. כדאי לדעת שאני מקיים במהלך השבוע סיורים פרטיים, לבודדים וקבוצות בעברית ואנגלית. לישראלים ותיירים. על הסיורים הללו ניתן לראות בקליפ הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?v=ZQKj4lhfmwQ

אני מאחל לכם סוף שבוע נעים ומקווה לראותכם בסיורים

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב

באתר תיור ישראלי,  מופצים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. אנא לחצו על הלינק הבא למבחר החדשות שפורסמו השבוע.

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

בחפירות שערכה לאחרונה רשות העתיקות ב'עינות ניסנית' שבשוליים המערביים של עמק יזרעאל לקראת הרחבת צומת היוגב (כביש 66) ע"י החברה הלאומית לדרכים, נחשפה באר נדירה מן התקופה הניאוליתית. הארכיאולוגים מעריכים כי הבאר נבנתה לפני כ-8,500 שנה. במהלך
החפירות נחשפו בעומק הבאר שרידי עצמות של אישה כבת 19, ושל גבר, שהיה מבוגר יותר. כיצד הגיעו אלה לתוך הבאר? האם היתה זו תאונה - או אולי רצח? נכון לעכשיו, התשובה לשאלה היא בגדר תעלומה. לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

סיורים בהדרכת אילן שחורי - תל אביב שלי לסוף השבוע הקרוב - בכפוף למספר הנרשמים.... באתר תל אביב שלי מופיעה רשימה מפורטת של הסיורים

הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים - יום שישי ה-17 בנובמבר בשעה 10:00 בבוקר

סיור חד פעמי המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים. סיור ססגוני של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה  כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה  לפני  הקמת אחוזת בית. 

לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא:
 
http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8 

אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות.  בין היתר נטעם  לחוח וביצה אצל נחמה.
 

נשמע על המוכתר  הראשון של הכרם משה לוי ונחום ועל הדפוס המיוחד שהקים, דפוס מל"ן, על מלכת אסתר הראשונה. נבקר בבית הצדפים, בפינות הנסתרות ובכלל נלמד על תרומתם הגדולה של התימניים לבניין הארץ, תרבותה והמאכלים שלה, מימי כפר השילוח, משה יבניאלי ובית המוטור בכינרת.
 

סיור טעמים שהוא חגיגה לא רק לחובבי הקולינריה. את הסיור יקיים, חוקר ת"א אילן שחורי,  עלות הסיור 90 שקלים (כולל הטעימות)  ונפגשים ביום שישי בבוקר  ה-23 בנובמבר - בשעה 10:00 בצהריים  בכניסה לרח' נחלת בניימין.  הסיור יתקיים בתנאי מוקדם של השתתפות עשרה אנשים.
 
הרשמה באתר תל אביב שלי  או על ידי לחיצה בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=390


מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שבת ה-24 בנובמבר בשעה 10:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 10:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=384

נפלאות שכונת עג'מי ביפו. האמת על השכונה והשקרים של הסרט
יום שבת 24  בנובמבר בשעה 16:00 - סיור מפתיע בשכונת עג'מי היפואית, בין נצרות וציונות, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה. הרשמה מראש חובה. מחיר 85 שקלים למשתתף. נפגשים ברחבת השעון ביפו.
לפרטים והרשמה לסיור נפלאות שכונת עג'מי יש ללחוץ על הלינק הזה  ›
אמריקה בתל-אביב - סיור מיוחד במושבה האמריקאית טמפלרית בין יפו לת"א. היכן שהכל התחיל
יום שבת 24 בנובמבר בשעה 12:30 - מקום פגישה - רחוב אילת פינת רחוב ניצנה, מול מסעדת נלו. הדרמה מאחורי הקמת המושבה האמריקאית שהפכה למושבה הטמפלרית. על הברון יוסטינוב (בתמונה)  ועל מלון ירושלים, הרשמה מראש חובה 85 שקל, (פגישה אילת פינת ניצנה)  
לפרטים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב יש ללחוץ על הלינק הזה  ›

בקרוב אתר תל אביב שלי המחודש My Tel Aviv

מחכה לראתכם בסיורים ולכל שאלה ניתן לפנות אלי. בברכה מאילן שחורי            052-7747748      

היו היה פעם.....

, תמונה היסטורית נדירה:    יולי 1934 - המונים משתתפים ברחוב אלנבי בלוויתו של חיים נחמן ביאליק.

כרזה, מודעה או גלויה זו ורבות אחרות, תצלומים נדירים וחדשים. מידע תיירותי, היסטורי, ארכיאולוגי רב. חדשות מתחומי התיירות ועוד הרבה הפתעות. הכל באתר התיירות החדש. 
תיור ישראלי בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il
 

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף


  FacebookShare 

להתראות בניוזלטר הבא...

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< יולי, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
             
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour