טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי מגזין תיור ישראלי – מהדורה מס' 78 26-11-2013

מגזין תיור ישראלי – מהדורה מס' 78 26-11-2013


שתף בפייסבוק

 

המגזין הדיגיטלי השבועי לתולדות א"י וידיעת הארץ - בעריכת אילן שחורי  יום שלישי  ה-20 בנובמבר  2013  - יז בכסליו   תשע"ד  מהדורה מס' 78

 אילן, 

 

 

שתף בפייסבוק


נחשף - "אלבום מצפה" (Mizpah) אלבום תמונות ארץ ישראל מהשנים 1925-1920

 

 

לגמרי במקרה נמצא באחרונה, בין מאות אלפי התמונות בארכיון המדינה, אלבום תמונות מהודר, שהוגש כשי לנציב העליון הראשון, הרברט סמואל עם תום תפקידו בארץ ישראל ביוני 1925. המתנה בה 50 תמונות גדולות ומהודרות שנים מהם בצבע, הוגשה לנציב העליון הפורש על ידי חברי קהילת המושבה האמריקנית (American Colony) בירושלים שזכו ליחס...

לקריאת הידיעה המלאה ראו באתר תיור ישראלי בעריכת אילן שחורי, לתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ, על ידי לחיצה בלינק הזה:


http://www.mytour-il.co.il/news_details.asp?news_id=185

 

 

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח מחדש לקהל  - הרשמה מוקדמת

 

סוף כל סוף מתחם שרונה עתיד להיפתח בקרוב לקהל. ביקור מרהיב בבית הבד, היקב, המזקקה והמנהרה התת קרקעית.

לאחר כ-4 שנים של עבודות, יפתח בקרוב מחדש המתחם המרהיב אליו הגיעו ב 1869 קבוצה של אוונגליסטים טמפלרים שהקימו את המושבה השלישית שלהם בארץ ישראל, לאחר חיפה ויפו. הסיור כולל הסבר היסטורי על המתחם, סיפורים מהעבר, הצגה של החידושים במקום. בין היתר הפעילות החשאית של המוסד והשב"כ בשנות השישים וה-70. הפעילות הסודית של חיל האוויר ובניית המטוסים  תחת האף של הבריטים במלחמת השחרור ועוד. משך הסיור שעתיים עד שעתיים וחצי. מסלול הסיור עשוי להשתנות לפי המצב בשטח. והוא  יתקיים במספר  של עשרה משתתפים לפחות.

להרשמה מוקדמת, לא מחייבת,  ניתן  להירשם אצל אילן שחורי בטלפון נייד 052-7747748 וכן בלינק הזה  באתר תל אביב שלי  

http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=442 

מלחמות החשמונאים ביפו - גילויים חדשים סיור מיוחד לחנוכה 

 
לרגל חנוכה סיור מיוחד  על מלחמות החשמונאים ביפו שהפכו אותה לאחת הערים החשובות בממלכה החשמונאית. הסיור יצביע על עדויות בשטח, סיפורים מספרי המכבים ועוד, עם אילן שחורי, חוקר תל אביב ויפו. נפגשים ביום שני, ערב נר שישי ה-2.12.2013  - בשעה 15:30  ברחבת השעון ביפו. 
 

 לפרטים נוספים והרשמה יש ללחוץ על הלינק הזה:

http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=425 

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של  ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ 

סיפורי הרצליה  / מרדכי נאור

 

העיר הרצליה תחגוג בראשית החודש הבא, ב-13 בדצמבר, 89 שנים להיווסדה, אות ראשון  אולי לקראת חגיגות ה-90 שיהיו בעיר במהלך השנה הבאה. קיבלה השבוע העיר בדמות ראש עירייה חדש, משה פדלון, העשירי במספר ראשי העירייה במושבה שקמה ב-1924.

 מי שהקדים את המאוחר ואת חגיגות יובל ה-90 של העיר, הוא הסופר וההיסטוריון, ד"ר מרדכי נאור, תושב הרצליה מזה למעלה מיובל שנים, שהוציא לאור בשבועות האחרונים, יחד עם  המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל וספריית יהודה דקל, את ספר תולדותיה של הרצליה העיר שהוקמה בעלייה הרביעית.  סיפורי הרצליה: ממושבה חקלאית למרכז הי-טק ומה"באסה" ועד פארק הרצליה.

 בשבעה פרקים מביא ד"ר מרדכי נאור, למעלה מ-50 סיפורים ואירועים שידעה הרצליה מאז 1924 ועד עצם ימים אלה ובהם לא מעט גילויים חדשים, תוצאה של נבירה של עשרות רבות של שעות  .... 

להמשך המאמר אנא לחצו כאן:

 

 להמשך המאמר, ראה במדור הספרים באתר תיור ישראלי בלינק הזה.

 

 שתף בפייסבוק

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב 

 

באתר תיור ישראלי, ובאתר תל אביב שלי מופעים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. השבוע במהלך הרחבת כביש 38 - עדויות למקדש פולחני בן 6000 שנה

 

לחדשה המלאה  על הגילוי שפורסמה באתר ,תיור ישראלי לחצו כאן:

 

ליתר החדשות בתחומי תולדות א"י שפורסמו השבוע אנא לחצו על הלינק הבא

http://www.mytour-il.co.il/news.asp 

 

 

תמונה היסטורית - השבוע לפני

 

 

ביום שישי הקרוב, ה-29 בנובמבר, ימלאו 66 שנה להצבעה באומות המאוחדות, שדנה בשאלת הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. ההצבעה שודרה ברמקולים במקומות מרכזיים בתל אביב, בכיכר ב' בנובמבר, בכיכר מגן דוד ובכיכר דיזנגוף, ותושבים רבים התקבצו להקשיב להצבעה הגורלית. עיריית תל אביב הפיקה גליון מיוחד של "ידיעות עיריית תל אביב" (כאן בתמונה) ובו קובץ תמונות מאותו לילה היסטורי

 

כרזות נוספות ורשימות מועמדים מהימים שהיו בלינק הזה

 תמונות היסטוריות רבות, מסמכים נדירים וסרטונים באתר תיור ישראלי - לתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ.

לחצו כאן לעבור לאתר תיור ישראלי

אילן,   סיורי VIP ברכב "אשכול"  -   לאתרי מורשת בישראל -לבודדים וקבוצות קטנות בעברית ובאנגלית

 

שתף בפייסבוקחדש...חדש...חדש...

אנא רשמו לפניכם, בימים אלה אני מתחיל לקיים  סיורי VIP ברחבי הארץ, לבודדים ולקבוצות קטנות ברכב "אשכול". בעברית ובאנגלית.  מומלץ לאורחים שמגיעים מחו"ל וחברות מבקשות להנעים את זמנם בסיורים בארץ. פרטים במייל ilan777@gmail.com או בנייד. 

אילן,  מאמר על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי  

 

 

 

שתף בפייסבוק 

בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י. במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו

אשמח לשמוע את חוות דעתכם  

 

תל אביב שלי - האתר לתולדות תל אביב יפו

 

אילן, שתף בפייסבוק

אתר תל אביב שלי בעריכתו של אילן שחורי, מיועד לאוהבי תל-אביב, אוהבי תולדות תל אביב ואוהבי ההיסטוריה של תל-אביב. הוא עתיד לשמש במה לתלמידים, סטודנטים וחוקרים העוסקים בהיסטוריה של אחוזת בית ותל אביב שחגגה לפני שלוש שנים את שנת המאה  להיווסדה ( הוכרזה רשמית בשנת 1909) אולם כבר ב- 2006 , ניתן היה לציין מאה שנה לראשית המחשבות וההכנות להקמתה של אגודת בוני בתים ביפו שהפכה לאחוזת בית ותל אביב. התרחשות שהחלה ב 1906.

 באתר תל אביב שלי ניתן יהיה למצוא לצד רשימה ביבליוגרפית מלאה של כל הספרים שנכתבו עד היום על תל אביב, גם רשימה של עשרות מאמרים ומחקרים שפורסמו בנושא, תמונות מהימים הראשונים, מסמכים ופורום המיועד לתלמידים וחוקרים להחליף דעות ורעיונות בנושא

לביקור והתרשמות באתר לחצו כאן  

חדש באתר תל אביב שלי: ספרים דיגיטליים בנושא תולדות העיר 

 

 

אילן,  באתר תל אביב שלי, החל מימים אלה, מדור מיוחד המביא מהדורות דיגיטליות בחינם, של ספרים העוסקים בתולדות תל-אביב. בשלב זה כולל המאגר המיוחד הזה, 4 ספרים מלאים, חינם לכל צופה לצפייה בספרים הדיגיטליים, לחצו על הקישור הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/page.asp?page_parent=880    

 

תל אביב אודסה - על כנס Limmud FSU  שהתקיים באודסה אוקראינה 

 

בראשית החודש התקיים באודיסה אוקראינה כנס רב משתתפים של

אירגון Limmud FSU  הכנס התקיים השנה בסימן 140 שנה להולדתו של חיים נחמן ביאליק ו-80 שנה לפטירתו (1934). אודיסה אוקראינה נחשבת לאחת הערים החשובות בעולם ממנו צמחו ועלו לארץ ישראל אנשי רוח יהודים רבים. מלבד ביאליק גם טשרניחובסקי, שלום עליכם, מנדלי מוכר ספרים, רבניצקי, שמחה אלתר בן ציון, קלויזנר, דובנוב ורבים אחרים. עיריית אודסה בשיתוף גורמים ישראלים מנציחים בשנים האחרונות את בתיהם של גדולי רוח יהודים אלה בשלט מיוחד.

אדריכלים רבים שנולדו, חיו ולמדו באודיסה, עלו לארץ ישראל, התיישבו בתל אביב ותכננו בה בתים רבים והפכן את העיר העברית הראשונה ל"ליטל אודיסה בשנות העשרים וראשית השלושים. בהם יהודה מגידוביץ', זאב רכטר, יוסף ברלין, יוסף ברסקי ואחרים.

על אודסה ותל אביב גם באתר תל אביב שלי בלינק הזה

 

 נחיתה לא מתוכננת  

 

 תל אביב ויפו לא ציפו כלל, לפני מאה שנה, ב-27 בדצמבר 1913, שיזכו לארח, לגמרי במקרה, את הטיסה הראשונה שנחתה בארץ ישראל, שבוצעה על ידי הצרפתי ז'ול ודרין (Jules Vedrines), במטוס מסוג בלריו XI. זאת כעשר שנים בלבד, מאז אותה טיסה היסטורית שערכו האחים וילבור ואורוויל רייט בקיטי הוק שבארצות הברית. אגב, נכדו של ז'יל ודרין, הוברט ודרין ביקר בישראל ב-2001 בעת שכיהן כשר החוץ בתקופת שלטונם של ראש הממשלה ליונל ז'וספן והנשיא ז'אק שיראק , ואינו ידוע כ"ידיד ישראל".

בין שטח הדולפינריום למוזיאון האצ"ל בפארק צ'ארלס קלור, באיזור חוף הים בין יפו לתל אביב, לא רחוק מבית החולים "שער ציון" שהיה קיים מאז סוף המאה ה-19, פרי יוזמתו של שמעון רוקח, התרחש אותו אירוע שנכנס לספר ההיסטוריה.

להמשך המאמר, אנא לחצו על הלינק הזה

 

 

 

 

הרעש הגדול – 86 שנה לרעידת האדמה הגדולה שידעה ארץ ישראל: מאות נהרגו ונפצעו, אלפים נותרו חסרי קורת גג 

 

 

 

 

אילן,  

בחודש יולי לפני 86 שנה, רעשה ארץ ישראל בעוצמה אדירה, באחת מרעידות האדמה הקשות ביותר שידע האזור מאז שהחלו המדידות המדעיות. ב-11 ביולי 1927, יום שני, שהיה יום שרבי,  בשעה שלוש ו-7 דקות אחר הצהריים הזדעזעה ארץ ישראל, מעל 300 איש נהרגו, אלפים נפצעו ומעל אלף בתים ומבנים קרסו.

שכם, טבריה, לוד ורמלה נפגעו קשות. בתים רבים נהרסו בירושלים וגם יפו ותל-אביב נפגעו. בדיוק 90 שנה קודם לכן, ב-1 בינואר 1837, הייתה רעידת  אדמה  קודמת שזרעה הרס גדול ביותר, הייתה אחת הקטלניות ביותר ולפי אומדנים הגיעה לעוצמה של 5.75 עד 6.75. בסולם ריכטר. התוצאה הייתה אלפי הרוגים. צפת וטבריה נהרסו כמעט כליל. בצפת נהרגו כ-1800 איש  ובטבריה כ-600 נפש כ-28 אחוז מתושבי העיר, חלקם מפגיעה של גלי צונאמי ענקיים שעלו מהכינרת.

להמשך המאמר באתר תיור ישראלי - אנא לחצו על הלינק הזה

 

 

 

 

בחזרה לקפה גינטר ולאיטליז של וילי גרצינגר . הנה באה שרונה המחודשת. סיפורי הבתים שהיו ומה שיהיה

 

 

 

 

שתף בפייסבוק

 בשבועות הקרובים  ייפתח בתל-אביב המתחם המחודש של המושבה הטמפלרית שרונה. 142 שנה של התיישבות גרמנית, מנדטורית, ישראלית ובעיקר סודית,  נהפכים למוקד חדש של תרבות, אוכל, יוקרה היסטוריה ובידור עם 40 דונם של פרק ובתים משוחזרים ובעיקר חוויה מרגשת.

142 שנה לאחר הקמתה של המושבה הטמפלרית שרונה, שבמהלך שנים אלו, גורשו פעמיים תושביה הגרמנים, האזור הפך לבריטי, ולאחר מכן היה בשליטת צה"ל, מערכת הביטחון ומשרדי הממשלה, חוזר המקום בימים הקרובים לציבור כאחד ממתחמי הבילוי, התרבות, הקניות והיוקרה, הגדולים והמיוחדים שיהיו בישראל.

להמשך המאמר, קצת ארוך הפעם אנא לחצו על הלינק הזה

 

 

 

 

 

מגינת חיים נחמן ביאליק לגינת קריית מאיר – סיפורו של אדריכל הגנים והנוף הראשון בארץ ישראל, יחיאל סגל  

 

מי היה אדריכל הנוף שתכנן את הגינה בביתו של חיים נחמן ביאליק בתל אביב בשלהי 1924. מי הוא האיש שהיה אחראי לגינה הציבורית הראשונה בעיר, "גינת גרוזנברג", שנפתחה ונחנכה ב-1922, היה שותף בראשית שנות ה-30 להקמת שדרות המלך ג'ורג' ביפו לימים שדרות ירושלים, הקים את הגינה המופלאה בשיכון "קריית מאיר" בתל-אביב, עיצב את הגינה לזלמן שוקן בירושלים, את הגן בבית החולים דג'אני ביפו, עשה את הגינה בית השגרירות הצרפתית בבירה. עמד מאחורי "גן בנימין" הגן הציבורי הראשון (1925) בשכונת הדר בחיפה. תכנן את הגן בבית ההבראה ארזה במוצא, את הגינה בבית הבריאות שטראוס ואת הגן בימק"א בירושלים ועוד מאות גינות בערים, במושבות, ומשנות הארבעים גינות רבות גם בעשרות קיבוצים?

מדובר באדריכל הגנים והנוף הראשון בארץ ישראל, יחיאל סגל, שנפטר  בגיל 76 לפני 51 שנה  (יליד 1886) ושמו עתיד  לעמוד בין היתר במרכז  הכנס "גנים היסטוריים בארץ ישראל", שייערך במהלך יום חמישי (מחר) בבית ספיר בכפר סבא, בהשתתפות חוקרים מתחום תכנון ושמור גנים.

להמשך המאמר על יחיאל סגל לחצו כאן:

 

 

מה לעשות לשכלולה של תל אביב? 

 

בשנה הבאה יצוין בעולם היהודי, בשורה של טקסים, 80 שנה לפטירתו של חיים נחמן ביאליק, שבסוף שבוע זה, (שבת, כ"א בתמוז) יצוין 79 שנים למותו. ביאליק היה בן 61 בלבד בהסתלקותו ממחלה בעת ניתוח שעבר בחו"ל.

ביאליק הגיע לארץ ישראל ב 1924, כבר עם תוארו כמשורר הגדול של העם היהודי והתקבל על ידי מאיר דיזנגוף כבוד של מלכים. בין היתר באמצעות קריאת רחוב על שמו ברחוב עיריית תל-אביב, מגרש שקיבל להקמת ביתו ועוד.  15 שנה קודם לכן, בשנת ייסוד תל אביב (1909), ביקר ביאליק לראשונה בא"י וגם אז זכה לכבוד גדול. אין ספק שהיענותו של ביאליק לבקשתו של דיזנגוף, לבוא ולהתגורר בתל-אביב, הפכה את העיר העברית הראשונה ......

להמשך המאמר אנא לחצו על הלינק הזה

 

 

 

שתף בפייסבוק

דיזנגוף פינת ז'בוטינסקי 

 

באפריל 1929, במלאת לתל-אביב 20 שנה, פרסם זאב ז'בוטינסקי שני מאמרים ב"דואר היום" "תל-אביב על שום מה?" ו"מלילות מלכותי, ליובל ה-20 של בירת הישוב", בהם שיבח את הקמתה של תל אביב ואת התפתחותה המוצלחת.

''תל-אביב היא בלי ספק העיר שידובר בה בעולם כולו יותר מבכל עיר אחרת. כלפני 20 שנה כן גם עכשיו, נמצאים חוקרים וחטטנים, השואלים לטעם קיומה של העיר הזאת. מבלי הימנות על סוג האנשים הללו ארשה לעצמי להביע בזה דעתו של אדם 'פשוט': מפעל ריאלי המתקיים 20 שנה — יש טעם לקיומו, ועל אחת כמה וכמה כשמפעל זה גדל כמעט בלי הרף במשך זמן קיומו". התבטאויות דומות היו לו גם במאמרים נוספים מאוחר יותר ובין היתר כתב על התפתחותה: ''בימינו אנו קיימה תל-אביב את נבואת עלומיה והיתה לבירת ארצנו. אל נא יזעמו לי מעריצי ירושלים, ורשות להם לקוות כי בסוף תנצח עירם; אני בהווה מדבר, והיום בירתנו תל-אביב''

ציטוטים, הם רק דוגמאות בודדות למאמרים ורשימות נוספות שפרסם ז'בוטינסקי ב"דואר היום" ובעיתונים נוספים, בהם שיבח את העיר תל אביב, גילה יחס אוהד ביותר לפעולותיה ועמד על חשיבותה המיוחדת בארץ ישראל של תקופת המנדט...

את המשך המאמר המצוי באתר "תל אביב שלי", שהוא למעשה הרצאתו של אילן שחורי מהשבוע שעבר בקונגרס העולמי למדעי היהדות. אנא לחצו כאן:

 

 

 

שתף בפייסבוק

כיצד גולדה מאיר כמעט ונהייתה ראש עיריית ת"א וההיסטוריה הישראלית הייתה משתנה לחלוטין 

 

ערב הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות, כדאי להיזכר בבחירות המוניציפליות שהיו לפני 58 שנה בדיוק, (במקביל לבחירות לכנסת השלישית)  אזי גולדה מאיר, בבחירות שהיו לראשות עיריית תל אביב, זכתה בניצחון ברור גדול וכמעט ההיסטוריה האישית שלה הייתה משתנה לחלוטין. אלא שברגע האחרון, איימו הסיעות הדתיות בתל-אביב במשבר, הפכו את עורם ולמרות ניצחון מפא"י בבחירות,  הביאו בישיבת מועצת העירייה שהתקיימה לאחר הבחירות, לאחר שני סיבובים בהם זכתה מאיר, לבחירתו של חיים לבנון, ממפלגת הציונים הכללים כראש העירייה... 

למשך המאמר  לחצו כאן

 

 

חדשות בעתיקות - העלון הארכיאולוגי של ד"ר צביקה צוק מרשות העתיקות - מהדורת אוקטובר 2013 

 
מהדורת אוקטובר של המגזין חדשות בעתיקות, פרי  עטו של ד"ר צביקה צוק מרשות העתיקות, עוסקת הפעם בפרטים על כנס היובל לחפירות משלחת ידין, כינוס שיתקיים בראשית החודש הבא. תמר רביב  כותבת על האתרים הלאומיים בישראל וגם כל הטקס שנערך לציון הכרזת נחל מערות כאתר מורשת לאומית.  

 

לאחר כ-4 שנים של עבודות, יפתח מחדש המתחם המרהיב אליו הגיעו ב 1869 קבוצה של אוונגליסטים טמפלרים שהקימו את המושבה השלישית שלהם בארץ ישראל, לאחר חיפה ויפו

להרשמה מוקדמת לסיור - עדיין אין תאריך וההרשמה אינה מחייבת, לחצו כאן:

סיורי סוף השבוע בת"א עם אילן שחורי

שישי בבוקר טעמים בכרם, שבת בבוקר נווה צדק, וגם מושבה אמריקאית ועג'מי - לפרטים מלאים והרשמה לחצו על הלינק הזה

רכשו את הספר חלום שהפך לכרך מאת אילן שחורי על הקמתה של תל-אביב - מהדורה חדשה

לפרטים על המהדורה החדשה של הספר חלום שהפך לכרך ודרכי הרכישה על ידי לחיצה על הלינק הזה

29 בנובמבר - שישי הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים בשעה 10:00 בבוקר

אל תחמיצו הסיור המיוחד בכרם התימנים כולל טעימה של לחוח עם חביתה אצל נחמה. לפרטים נוספים והרשמה בלינק הזה

תל אביב שלי - האתר לתולדות תל אביב

כל המידע ההיסטורי, מאות תמונות, מסמכים, מאמרים וכתבות על ראשית ימיה של תל אביב. סרטנים מפעם, שירים ועוד. לחוקר, לסטודנט וגם למורה הדרך

ספרים חדשים בתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

רק באתר תיור ישראלי - הצצה ראשונה לספרים חדשים בנושאי תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ, בקרו ותהינו

סרטי תל-אביב הקטנה

באתר תל אביב שלי שפע של מידע, בין היתר מבחר רב של סרטים ישנים מימי תל אביב הקטנה. צפייה נעימה

חדש: אתר "תיור ישראלי " מרחיב את תחום עיסוקו - מעתה גם מאמרים, כתבות, סרטונים ותמונות של אילן שחורי,על אתרי תיירות בולטים ואטרקציות בולטות ברחבי העולם.

העולם שלי - כתבות ואטרקציות מרחבי העולם - למעבר ישיר לעמוד המאמרים באתר תיור ישראלי - לחצו כאן:

הצטרפו לעמוד שלנו בפייסבוק

לחצו כאן למעבר ישירות לעמוד ולהצטרפות

7.12.2013 - סיור של שבת אחר הצהריים - 16:00 נפלאות שכונת עג'מי ביפו

פרטים והרשמה לסיור בעג'מי ביום שבת הקרוב בשעה16:00 לחצו כאן

בקרוב: באתר תיור ישראלי - המהפך של נצרת - רשמים מסוף שבוע בעירו של ישו

 
 
 

סיור של שבת בבוקר 7.12.2013 - בשעה 10:00 - מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק

לפרטים נוספים והרשמה לסיור מלחמת שלוש ברוקח וסיפורה של נווה צדק אנא לחצו על הלינק הזה

שבת 7.12.2013 בשעה 12:30 -- אמריקה בתל אביב. עוללות הברון יוסטינוב ועוד

לפרטים נוספים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב. עוללות הברון יוסטינוב ועוד - אנא לחצו על הלינק הזה

הצטרפו והיו חלק מעמוד הפייסבוק המיוחד שלנו העוסק בתולדות תל-אביב, ארץ ישראל וידיעת הארץ - שפע של תמונות, מידע וחומרים מרתקים

להצטרפות לעמוד הפייסבוק של תיור ישראלי אנא לחצו על הלינק הזה ובצעו "לייק"

חדש: אתר "תיור ישראלי " מרחיב את תחום עיסוקו - מעתה גם מאמרים סרטונים ותמונות של אילן שחורי,על אתרי תיירות בולטים ואטרקציות בולטות ברחבי העולם. ראו למשל הסרט על אחוזתו של אלביס פרסלי בגרייס לנד שבממפיס - במלאת השבוע ב-16 באוגוסט, 36 שנה למותו

סרטי יעדים מיוחדים בחו"ל - הופעות אילן שחורי בטלוויזיה - לצפייה בסרטים לחצו כאן:

מלחמות החשמונאים ביפו - סיור מיוחד לחנוכה

לרגל חנוכה סיור מיוחד על מלחמות החשמונאים ביפו שהפכו אותה לאחת הערים החשובות בממלכה החשמונאית. הסיור יצביע על עדויות בשטח, סיפורים מספרי המכבים ועוד, עם אילן שחורי, חוקר תל אביב ויפו. נפגשים ביום שני, ערב נר שישי, ה-2.12.2013 - בשעה 15:30 ברחבת השעון ביפו. לפרטים נוספים והרשמה בלינק הזה:
 
 
 

פרופ' אביבה חלמיש הייתה יו"ר הפנל בנושא "תל-אביב" פנים רבות לה, במסגרת הקונגרס העולמי למעשי היהדות, בה השמיע אילן שחורי את הרצאתו דיזנגוף פינת ז'בוטינסקי

להקשבה להקלטה של ההרצאה לחצו כאן

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט. לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:

להיט חדש בירושלים - הבזאר של ניר צוק בתחנה הראשונה

בראשית השבוע נפתח בתחנה הראשונה, בזאר אוכל חדש, יוזמה ותפעול של השף היפואי ניר צוק. השבוע לכבוד הפתיחה התקיים במקום גם פסטיבל זייתים. לקריאת הידיעה המלאה ראו כאן:

תערוכה חדשה בבית וולבו בתל-אביב - צליל הפופ ארט – מחווה לפופארט הישראלי

חברת מאיר חברה למכוניות ומשאיות, יבואנית וולבו והאוצרת בשמת ניראון, יקיימו בחנוכה, החל מה-3 בדצמבר ולמשך שלושה שבועות, תערוכת חורף: "מחווה לפופארט הישראלי", (THE SOUND OF POP-ART) שתתקיים באולמות וולבו, ברחוב יצחק שדה 17 בתל-אביב. ערב הפתיחה החגיגי, שיהיה מוסיקאלי וססגוני ייערך ב-3 בדצמבר בשעה 20:00. לידיעה המלאה לחצו כאן:

פיקיוויקי – אלבום התמונות של ישראל

מחפשים צילום היסטורי של עיר, ישוב או אישיות בארץ בשנות ה- 30 ? זקוקים לצילום מהמחאה החברתית של קיץ 2011 ? מעוניינים בצילום טבע של ישראל ? את כל אלה והרבה יותר תמצאו בפיקיוויקי
 
 
 

לראשונה במשכנות שאננים: ימי מונטיפיורי : האיש מאחורי טחנת הרוח

לראשונה במשכנות שאננים, יתקיים אירוע בינלאומי בן 3 ימים העוסק בחייו ובמורשתו של סר משה מונטיפיורי, האיש מאחורי טחנת הרוח המפורסמת בניסיון להתחקות אחר אישיותו של מונטיפיורי, פועלו וטביעת החותם שהשאיר. מטרת האירוע היא להציג את פועלו מעורר ההשראה של מונטיפיורי כרלוונטי גם לישראל של ימינו אנו. לידיעה המלאה לחצו כאן:
 

בתכנית "ימי הרדיו" בשלישי בערב ברשת בית, תכניתה של איריס לביא, דיברתי על היחסים המיוחדים שהיו בין מאיר דיזנגוף למאיר ז'בוטינסקי.

להקשבה לראיון הקצר, אנא לחצו כאן:

משה שרת – אלטרנטיבה או אפיזודה?

עמותת בית יהודי בסרביה והעמותה למורשת משה שרת, יקיימו ביום שישי הקרוב ה-29 בנובמבר, יום עיון במלאות 66 שנה להחלטת עצרת או"ם להקמת מדינה יהודית ומדינה ערבית בארץ-ישראל. לידיעה המלאה לחצו כאן:

נפטר המפתיע אריק איינשטיין - פס הקול של ארץ ישראל

בגיל 74 נפטר ביום שלישי בערב, אריק איינשטיין, גדול זמרי ישראל בדורות האחרונים שחיבר, הקליט ושר עשרות שירי ארץ ישראל הטובים והיפים והפך לסמל של ארץ ישראל הטובה. אריק איינשטיין, חיי, פעל ויצר בתל-אביב למעלה מ-55 שנה. לבית הקברות ההיסטורי טרומפלדור בת"א, יותווסף השבוע קבר טרי  חדש. מערכת "תיור ישראלי" ותל אביב שלי" עצובה. הקשיבו לזכרו לקליפ שירו עטור מצחך זהב שחור, יצירתם של אברהם חלפי ויוני רכטר שהוגדר כשיר הישראלי הטוב בכל הזמנים - לחצו על הלינק הזה:

שתף בפייסבוקלהתראות בניוז-לטר בשבוע הבא.  שתפו את המידע בפייסבוק שלכם, והמליצו לחבריכם להצטרף לרשימת התפוצה.

לאורך כל השבוע ניתן להתעדכן בחדשות ומידע בתולדות ארץ ישראל באתר תיור ישראלי  בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il

באתר תיור ישראלי נמצא dכל ארכיון כל הניוז-לטר שנשלח  אליכם מידי שבוע. לצפייה במאמרים הקודמים, בארכיון, יש ללחוץ על הלינק הזה:

...
תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour