טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניוז-לטר מספר 64 - 12.6.2013 - הידעת את הארץ?, סיפורו של יוסף ברסלבי (ברסלבסקי)

ניוז-לטר מספר 64 - 12.6.2013 - הידעת את הארץ?, סיפורו של יוסף ברסלבי (ברסלבסקי)

שתף בפייסבוק

 

המגזין הדיגיטלי השבועי לתולדות א"י וידיעת הארץ - בעריכת אילן שחורי  יום שלישי  ה--11 ביוני  2013  - ג בתמוז תשע"ג  מהדורה מס' 64

 אילן, 

 

 

הידעת את הארץ?  - סיפורו של יוסף ברסלבי (ברסלבסקי) מחוקרי ומורה הדרך הראשונים לחקר תולדות א"י וידיעת הארץ, שהשבוע מונצח ברחוב בת"א.

 

 

 

במשך 52 שנה  (1920-1972) הקדיש עצמו, יוסף ברסלבי (ברסלבסקי) לחקר ארץ ישראל וידיעת הארץ. ברסלבי שהיה ממחדשי וחלוצי מקצוע תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ, ערך בארץ מאות סיורים בהם השתתפו אלפים, כתב מאות מאמרים וספרים רבים שהידועה בהם היא סדרת ספריו בששה כרכים "הידעת את הארץ?"

ברסלבי  הגדיר את "ידיעת הארץ" כ-"השפעת גומלין בין הגאוגרפיה המדעית-מודרנית לבין ספרות עתיקה, ארכיאולוגיה, חקר חיי התושבים ותרבותם. כל אלה עושים את "ידיעת הארץ" לידיעת ארץ-התרבות העברית."  יוסף ברסלבי, שנפטר לפני 41 שנה (1972) נשכח קמעה במהלך השנים ואולי רק חוקרי א"י ומורי הדרך זכרו את פועלו החשוב, זוכה בימים אלה לעדנה מחודשת עם החלטת  מועצת עיריית תל אביב להנציח את פועלו ברחוב בת"א סמוך לפינת קרליבך והחשמונאים בטקס שיתקיים ביום שישי הקרוב ה-14 ביוני...

להמשך המאמר אנא לחצו בלינק הזה

 

סיור מיוחד  בלילה לבן בתל אביב. 27 ביוני בשעה 20:00 - בעקבות מלכת העיר הלבנה ג'ניה אוורבוך

עדיין ניתן להרשם

 

הזדמנות מיוחדת לסיור בלילה לבן, בתל אביב הלבנה, הבירה העולמית של הבאוהוס. הסיור , אותו ידריך, אילן שחורי, עיתונאי וחוקר תולדות ת"א , שמוקדש  כמחווה למלכת הבאוהאוס של תל אביב ג'ניה אוורבוך, האדריכלית המצטיינת של שנות השלושים, שעמדה מאחורי תכנון קומפלקס כיכר דיזנגוף שבנתה רבות בתל אביב , כמו בתי הבימה בפרוג 31-33, הבית ברחוב ביאליק 12,  בית ספר שבח ברחוב המסגר, בית הקפה גלינה במגרשי התערוכה, איצטדיון המכביה, בית שילמן באחד העם 57, הבית ברחוב בן עמי 11 , הירקון 94 ועוד. 

 בסיור נשמע על קורות חייה של ג'ניה אוורבוך שנישאה אגב לחיים אלפרין מי שהקים בראשית שנות העשרים את משטרת תל אביב,  היה מעורב בהקמת מכבי האש, מגן דוד אדום והמשמר האזרחי של העיר. משך הסיור: שעתיים עד שעתיים וחצי אל תחמיצו סיור מיוחד זה. הרשמה באתר תל אביב

לפרטים נוספים על הסיור בלילה לבן והרשמה אנא לחצו על הלינק הזה

 

 

עיתונות ולאומיות בארץ ישראל - יום עיון לציון 150 שנה להוצאת העיתון הראשון בארץ ישראל "הלבנון" 

 

במכון לחקר ארץ ישראל וישובה, ביד יצחק בן צבי בירושלים, יתקים ביום חמישי ה-30 ביוני, בין השעות 10:30 עד 18:30, יום עיון לציון 150 שנה להוצאת העיתון הראשון בארץ ישראל, "הלבנון".

ביום העיון יתקיימו 4 מושבים ובין היתר יופיעו בהם פרופ' ישראל ברטל  שישא את הרצאת הפתיחה, פרופ' מוסטפא כבהא שידבר על העיתונות הערבית ומפגשה עם העיתונות העברית 1876-1948,  ד"ר מרדכי נאור  שידבר על העיתונות הארצישראלית בפתח המאה ה-20, פרופ' גדעון קוץ' שיעסוק בנדודי הלבנון בקשר הארצישראלי והמזרח, פרופ' אביבה חלמיש, שתרצה על  העיתונות הפועלית כזירת התגוששות תנועתית ואישית ועוד.

 

 

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של  ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ 

מאיר יערי - האדמור ממרחביה - שנות המדינה - מאת אביבה חלמיש

 

אחת הטראומות הגדולות של השמאל הציוני בראשית ימי המדינה, התרחשה לפני 60 שנה, בתחילת 1953, עת סולקו ממפ"ם ומהקיבוץ הארצי ראשי האגף השמאלי בתנועה בראשותו של משה סנה, גירוש שגרר בעקבותיו משבר בקיבוץ הארצי והוביל להרחקתם מהקיבוצים של   כ-250 חברים שתמכו בעמדותיו של סנה.

הדרמה הגדולה התרחשה בקיבוץ  הראל שהוקם לאחר הקמת המדינה על ידי חברי השומר הצעיר ובוגרי הפלמ"ח שהגיעו מחטיבת יפתח והנגב, ובהם צעירים בולטים כמו יעקב אגמון, אלימלך רם, בני אמדורסקי, עמיקם גורביץ' ודני קרוון מערכת היחסים המתוחה בין חברי הקיבוץ להנהגת התנועה הביאה לבסוף להתפרקותו של הקיבוץ  ב-1955. פרשת קיבוץ הראל, שהתפתחה על רקע העימות בין משה סנה למאיר יערי.....  

 להמשך המאמר, ראה באתר תיור ישראלי בלינק הזה.

 

 שתף בפייסבוק

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב 

 

באתר תיור ישראלי,   ובאתר תל אביב שלי מופעים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים.   השבוע  על החלטת רשות העתיקות ועיריית תל אביב לשפץ  ולשמר את סביל סולימאן בכניסה ליפו העתיקה. סביל הקיר שימש כמקור מים לבאי העיר העתיקה ביפו, בטרם נכנסו לעיר שהייתה מוקפת חומה. עלות השימור עומדת על כ - 350 אלפי שקלים והיא כוללת את שימור וניקוי הקיר, השוקת וברזי המים, עד להשמשתם. שימור הסביל מתוכנן לסיום ביולי 2013.

לחדשה המלאה  על הגילוי שפורסמה באתר ,תל אביב שלי לחצו כאן:

 

ליתר החדשות בתחומי תולדות א"י שפורסמו השבוע אנא לחצו על הלינק הבא

http://www.mytour-il.co.il/news.asp 

 

 

תמונה היסטורית - השבוע לפני

 

 

בראשית השבוע הבא, ב-16 ביוני  ימלאו 80 שנה לרצח חיים ארלוזורוב, ממנהיגי היישוב וראש המחלקה המדינית של הסוכנות היהודית רצח בחוף ימה של תל אביב שזעזע את היישוב העברי והוביל למחלוקת  עצומה בין תנועת העבודה לתנועה הרוויזיוניסטית, הנמשכת במידה מסוימת עד היום. הרצח בסופו של דבר לא פוענח. לווית ארלוזורוב היתה ליום אבל ביישוב היהודי וכל ראשיו השתתפו בטקס הקבורה שהתקיים בבית הקברות טרומפלדור בת"א. בתמונה דוד בן-גוריון, ישראל מרמינסקי, אלכסנדר זיסקינד רבינוביץ' ודוד רמז מובילים את השיירה אל בית הקברות  

  תמונות היסטוריות רבות, מסמכים נדירים וסרטונים באתר תיור ישראלי - לתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ.

לחצו כאן לעבור לאתר תיור ישראלי

אילן,   סיורי VIP ברכב "אשכול"  -   לאתרי מורשת בישראל -לבודדים וקבוצות קטנות בעברית ובאנגלית

 

שתף בפייסבוקחדש...חדש...חדש...

אנא רשמו לפניכם, בימים אלה אני מתחיל לקיים  סיורי VIP ברחבי הארץ, לבודדים ולקבוצות קטנות ברכב "אשכול". בעברית ובאנגלית.  מומלץ לאורחים שמגיעים מחו"ל וחברות מבקשות להנעים את זמנם בסיורים בארץ. פרטים במייל ilan777@gmail.com או בנייד. 

אילן,  מאמר על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי  

 

 

 

שתף בפייסבוק 

בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י. במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו

אשמח לשמוע את חוות דעתכם  

 

תל אביב שלי - האתר לתולדות תל אביב יפו

 

אילן, שתף בפייסבוק

אתר תל אביב שלי בעריכתו של אילן שחורי, מיועד לאוהבי תל-אביב, אוהבי תולדות תל אביב ואוהבי ההיסטוריה של תל-אביב. הוא עתיד לשמש במה לתלמידים, סטודנטים וחוקרים העוסקים בהיסטוריה של אחוזת בית ותל אביב שחגגה לפני שלוש שנים את שנת המאה  להיווסדה ( הוכרזה רשמית בשנת 1909) אולם כבר ב- 2006 , ניתן היה לציין מאה שנה לראשית המחשבות וההכנות להקמתה של אגודת בוני בתים ביפו שהפכה לאחוזת בית ותל אביב. התרחשות שהחלה ב 1906.

 באתר תל אביב שלי ניתן יהיה למצוא לצד רשימה ביבליוגרפית מלאה של כל הספרים שנכתבו עד היום על תל אביב, גם רשימה של עשרות מאמרים ומחקרים שפורסמו בנושא, תמונות מהימים הראשונים, מסמכים ופורום המיועד לתלמידים וחוקרים להחליף דעות ורעיונות בנושא

לביקור והתרשמות באתר לחצו כאן  

חדש באתר תל אביב שלי: ספרים דיגיטליים בנושא תולדות העיר 

 

 

אילן,  באתר תל אביב שלי, החל מימים אלה, מדור מיוחד המביא מהדורות דיגיטליות בחינם, של ספרים העוסקים בתולדות תל-אביב. בשלב זה כולל המאגר המיוחד הזה, 4 ספרים מלאים, חינם לכל צופה לצפייה בספרים הדיגיטליים, לחצו על הקישור הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/page.asp?page_parent=880    

 

יום שישי הקרוב 14 ביוני  - בשעה 10 בבוקר: הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים

 

 

סיור ססגוני ומיוחד המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים.  סיור חוויתי של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה  כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה  לפני  הקמת אחוזת בית. 
לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא: 
http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8 
אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות.  בין היתר נטעם  לחוח וביצה אצל נחמה, נבקר במאפייה ידנית לפיתות תימניות מסוף המאה ה-19 ועוד.

מפלטין לעצמאות -  ראו קליפ קצר מסיור שהתקיים בסוף השבוע עם מטיילי מכון ז'בוטינסקי על אתרי האצ"ל בתל-אביב

 

סיור עם מטיילי מכון ז'בוטינסקי אתמול בת"א, ממלון לעצמאות, סיור בעקבות אתרי האצ"ל בעיר.

http://youtu.be/uhUxO1KV_Jo 

12 מיליון פריטים סרוקים, חלקם נדירים מהמאה ה-19 באתר האינטרנט החדש של הארכיון הציוני. 

 

אילן,  

הארכיון הציוני של ההסתדרות הציונית, משיק בימים אלה אתר המתעד באופן המקיף ביותר מאגר מידע עצום ובו כ- 12 מיליון פריטים סרוקים חלקם נדירים מהמאה ה- 19 ועד ימינו.

בסיור עיתונאים שהיה ביום רביעי בארכיון הציוני בירושלים , מסר מנהלו החדש של הארכיון, ד"ר יגאל סתרי (עד לאחרונה מקים ומנהל המוזיאון ברמלה)  כי הארכיון הציוני, מאפשר לציבור הרחב, גישה למיליוני מסמכים שטרם נחשפו להזמין בקלות ובאופן ידידותי מסמכים שונים, ולקבל העתק מצולם במחיר סימלי...

 להמשך המאמר, ראה באתר תיור ישראלי לתולדות א"י  בלינק הזה 

 

האם בית האדמו"ר  מהוסיאטין  המתפורר ברחוב ביאליק בת"א, יחדל להיות בית כנסת ויזכה לשחזור ושימור? 

 

 

 

 

שתף בפייסבוק

 

דרמה של ממש מתחוללת בימים אלה ברחוב ביאליק בתל אביב, ליד אחד מהבתים שיועדו לשימור מחמיר, פרי תכנונו של האדריכל יוסף ברלין מ-1922. מבנה שהחל את דרכו בראשית שנות העשרים כסנטוריום, הפך לבית מגורים יוקרתי של משפחת בעלי עסקים ובסוף שנות ה-30 גם בית מגוריו של הרב ישראל פרידמן, המפורסם בשם האדמו"ר מהוסיאטין. הוא שהקים בחדר המרכזי בדירתו בית כנסת, שלאחר פטירתו ב-1948 הפך למרכז החסידות בתל-אביב.  

להמשך המאמר אנא לחצו על הלינק הזה:

 

חדשות בעתיקות - העלון הארכיאולוגי של ד"ר צביקה צוק מרשות העתיקות - מהדורת מאי  2013 

 

במהדורת מאי של המגזין דברים לזכר חברים אסתי ידין, ארכיאולוגית במכון לארכיאולוגיה של אוניברסיטת תל אביב, הלכה לעולמה החודש. היא הייתה יד ימינו של פרופ' משה כוכבי בחפירות של תל אפק שבגן לאומי ירקון. בין היתר כותב צוק כי אסתי היתה אשת שדה בכל נשמתה. בעלת עין חדה התופסת כל ניואנס של גוון בחתך החפירה. ד"ר צביקה גל כתב לנו אודותיה . יהי זכרה ברוך.

מאמר אחר עוסק בגן לאומי עבדת מהרס לשיקום – אורית בורטניק ממוינת שימור במחוז דרום מתארת באופן דרמטי את המהלך לשיקום עבדת שנעשה ב 3 השנים האחרונות  מאז הונדליזם הנוראי שפקד את המקום. בתום פעולות אלו עבדת נראית טוב יותר מאשר אי פעם ואתם מוזמנים לבקר.

סיפור נוסף הוא אתרי החנייה בחולות חלוצה: אסטרטגיה של תפיסת שטח. דן גזית, חברו של צביקה צוק  לספסל לימודי הארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב יפרסם בקרוב את תוצאות הסקר של מפת צאלים עלי השקד שנים רבות. מתוך הסקר הוא מביא לפנינו עניין אחד העוסק באתרי חנייה ופריסתם בשטח.

המאמר האחרון מוקדש לכנס מפעלי המים העתיקים הבינלאומי מס' 51. לדברי צביקה צוק שהיה ממארגני הכנס, היה זה כנראה כנס הבינלאומי הגדול ביותר שאורגן אי פעם על ידי רשות הטבע והגנים. השתתפו בו 75 אורחים מחו"ל ועוד כ 70 ישראלים למשך 7 ימים שכללו סיורים והרצאות. הכנס זכה לשבחים רבים והוגדר כטוב ביותר מבין כל הכנסים עד  היום. צביקה צוק מביא סיכום תמציתי של הכנס.

לקריאת העלון המלא יש ללחוץ על הלינק הזה:

 

היכן שמור העט בו חתם הנשיא האמריקאי טרומן על ההכרה במדינת ישראל? מדריך אחר לעיר ירושלים מאת העיתונאי ומורה הדרך שלמה צזנה יצא בימים אלה לאור

 

 

באיזה בית ירושלמי התגורר שר ביטחון אחד ואחר כך התחתן באותה דירה נשיא אחר?  ומנגד היכן הניח דוד המלח את ראשו של גוליית הפלישתי לאחר הקרב הגדול בניהם? על שאלות אלה ורבות אחרות, עונה בספר אלבום חדש, העיתונאי ומורה הדרך שלמה צזנה, שהוציא בימים אלה לאור את הספר "מדריך לעיר ירושלים". הספר החדש בן 460 העמודים,  ובו עשרות  תצלומים צבעוניים, מעניק ראייה כוללת על בירת עם ישראל.  בספר אותו ערך מדעית ד"ר אייל מרון, שבעה שערים  בהם מתוארים האתרים בעיר העתיקה, באזור סובב החומות, במרכז העיר, בקריית הממשלה, בשכונות ואתרים בולטים נוספים. 460 עמודים. הוצאת חברת ג'יי נט.

 ספרים רבים, בתחומי עניין מגוונים, נכתבו על ירושלים. גם באינטרנט יש אוצר בלום של מידע מתחדש על העיר.  ולמרות זאת, דווקא בעידן אוטוסטראדת המידע הבלתי מוגבל, בא הספר  "מדריך לעיר – ירושלים", כדי להתבונן בעיר כמכלול ומרכז את  המידע הרב תוך מתן משקל ראוי ונכון למרכיביו. ספר זה שופך אור על 500 אתרים נבחרים הזוכים לתיאור עשיר,  מעודכן, מתומצת......

את המשך המאמר על הספר החדש "מדריך ירושלים", ניתן לקרוא באתר תיור ישראלי, על ידי לחיצה על הלינק  הזה

 

 שתף בפייסבוק

 

ערב עיון: בן דו-שיח לדו-קרב: בן גוריון והתקשורת לכבוד הופעת ספרו של רפי מן "המנהיג והתקשורת: דוד בן גוריון והמאבק על המרחב הציבורי 1948-1964  

 

ביום חמישי ה-20 ביוני , יתקיים  באוניברסיטת   באוניברסיטת תל-אביב,  במרכז למורשת היהדות ע"ש צימבליסטה, ערב עיון לרגל הוצאתו לאור של ספרו של ד"ר רפי מן: "המנהיג והתקשורת - בן גוריון והמאבק על המרחב הציבורי 1948-1963. יו"ר המושב יהיה פרופ' יוסי גורני וישתתפו בן היתר, פרופ' זאב צחור, תמר ליבס ועוזי אלידע וכמובן רפי מן.  

27.6.2013 - סיור מיוחד סיור מיוחד בלילה לבן בתל אביב. 27 ביוני בשעה 20:00 - בעקבות מלכת העיר הלבנה ג'ניה אוורבוך

פרטים והרשמה לסיור המיוחד בלילה לבן ה-27 ביוני בשעה 20:00 אנא לחצו פה

סיורי סוף השבוע בת"א עם אילן שחורי

שישי בבוקר טעמים בכרם, שבת בבוקר נווה צדק, וגם מושבה אמריקאית ועג'מי - לפרטים מלאים והרשמה לחצו על הלינק הזה

רכשו את הספר חלום שהפך לכרך מאת אילן שחורי על הקמתה של תל-אביב - מהדורה חדשה

לפרטים על המהדורה החדשה של הספר חלום שהפך לכרך ודרכי הרכישה על ידי לחיצה על הלינק הזה

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט. לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:

תל אביב שלי - האתר לתולדות תל אביב

כל המידע ההיסטורי, מאות תמונות, מסמכים, מאמרים וכתבות על ראשית ימיה של תל אביב. סרטנים מפעם, שירים ועוד. לחוקר, לסטודנט וגם למורה הדרך

ספרים חדשים בתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

רק באתר תיור ישראלי - הצצה ראשונה לספרים חדשים בנושאי תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ, בקרו ותהינו

סרטי תל-אביב הקטנה

באתר תל אביב שלי שפע של מידע, בין היתר מבחר רב של סרטים ישנים מימי תל אביב הקטנה. צפייה נעימה

הורדוס המלך, האיש ופועלו ומסעו האחרון - מאמר באתר תיור ישראלי

לקריאת המאמר על הורדוס המלך עם פתיחת התערוכה עליו במוזיאון ישראל לחצו כאן

פיקיוויקי – אלבום התמונות של ישראל

מחפשים צילום היסטורי של עיר, ישוב או אישיות בארץ בשנות ה- 30 ? זקוקים לצילום מהמחאה החברתית של קיץ 2011 ? מעוניינים בצילום טבע של ישראל ? את כל אלה והרבה יותר תמצאו בפיקיוויקי

הצטרפו לעמוד שלנו בפייסבוק

לחצו כאן למעבר ישירות לעמוד ולהצטרפות

15.6.2013 - סיור של שבת אחר הצהריים - נפלאות שכונת עג'מי ביפו

פרטים והרשמה לסיור בעג'מי ביום שבת הקרוב בשעה 17:00 לחצו כאן

בקרוב: באתר תיור ישראלי - המהפך של נצרת - רשמים מסוף שבוע בעירו של ישו

מהדורה חדשה של מגזין העסקים והלייפסטייל של של חברת יחסי הציבור לוטן תדמיות יצא השבוע לאור והוא מביא לכם הפעם כתבות בנושאי מיסוי, התנהלות בני זוג בהליך גירושין, השקעות בנדל"ן בארה"ב וגם רכב-קפה מיוחד לאירועים, המלצות למבקרים באמסטרדם בקיץ ועוד המון דברים טובים".

לקריאת המגזין אנא לחצו על הלינק הזה

סיור של שבת בבוקר - 15 ביוני - בשעה 10:00 - מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק

לפרטים נוספים והרשמה לסיור מלחמת שלוש ברוקח וסיפורה של נווה צדק אנא לחצו על הלינק הזה

סיור שבת בצהריים -15 ביוני בשעה 12:30 -- אמריקה בתל אביב. עוללות הברון יוסטינוב ועוד

לפרטים נוספים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב. עוללות הברון יוסטינוב ועוד - אנא לחצו על הלינק הזה

הצטרפו והיו חלק מעמוד הפייסבוק המיוחד שלנו העוסק בתולדות תל-אביב, ארץ ישראל וידיעת הארץ - שפע של תמונות, מידע וחומרים מרתקים

להצטרפות לעמוד הפייסבוק של תיור ישראלי אנא לחצו על הלינק הזה ובצעו "לייק"

המתחם הישן של גני התערוכה של שנות ה-30, בצפונו של רחוב דיזנגוף, מחדש את פניו והוא עתיד להיפתח מחדש לציבור כמרכז בילוי ותרבות ב-25 ביוני השנה. ביום חמישי הבא, ה-2 במאי, במסגרת בתים פתוחים בת"א, תיפתח בשטח "יריד המזרח", תערוכת העיר הלבנה", כחלק מהשקתו המחודשת של המתחם החשוב

לקריאת הידיעה המלאה על חידושו של מתחם יריד המזרח והתערוכה שתפתח בו. אנא לחצו על הלינק הזה

שתף בפייסבוקלהתראות בניוז-לטר בשבוע הבא.  שתפו את המידע בפייסבוק שלכם, והמליצו לחבריכם להצטרף לרשימת התפוצה.

לאורך כל השבוע ניתן להתעדכן בחדשות ומידע בתולדות ארץ ישראל באתר תיור ישראלי  בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il

באתר תיור ישראלי נמצא dכל ארכיון כל הניוז-לטר שנשלח  אליכם מידי שבוע. לצפייה במאמרים הקודמים, בארכיון, יש ללחוץ על הלינק הזה: http://www.mytour-il.co.il/page.asp?page_parent=823  

כל הזכויות שמורות לאילן שחורי - תל אביב שלי - תיור ישראלי - ilan@mytelaviv.co.il

 

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour