טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניוז-לטר מספר 63 - היכן שמור העט בו חתם הנשיא האמריקאי טרומן על ההכרה במדינת ...

ניוז-לטר מספר 63 - היכן שמור העט בו חתם הנשיא האמריקאי טרומן על ההכרה במדינת ישראל?

שתף בפייסבוק

 

המגזין הדיגיטלי השבועי לתולדות א"י וידיעת הארץ - בעריכת אילן שחורי  יום רביעי  ה-29 במאי באפריל 2013  - ג ביוון סיון תשע"ג  מהדורה מס' 63

 אילן, 

 

 

היכן שמור העט בו חתם הנשיא האמריקאי טרומן על ההכרה במדינת ישראל? מדריך אחר לעיר ירושלים מאת העיתונאי ומורה הדרך שלמה צזנה יצא בימים אלה לאור

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

באיזה בית ירושלמי התגורר שר ביטחון אחד ואחר כך התחתן באותה דירה נשיא אחר?  ומנגד היכן הניח דוד המלך את ראשו של גוליית הפלישתי לאחר הקרב הגדול ביניהם? על שאלות אלה ורבות אחרות, עונה בספר אלבום חדש, העיתונאי ומורה הדרך שלמה צזנה, שהוציא בימים אלה לאור את הספר "מדריך לעיר ירושלים". הספר החדש בן 460 העמודים,  ובו עשרות  תצלומים צבעוניים, מעניק ראייה כוללת על בירת עם ישראל.  בספר אותו ערך מדעית ד"ר אייל מרון, שבעה שערים  בהם מתוארים האתרים בעיר העתיקה, באזור סובב החומות, במרכז העיר, בקריית הממשלה, בשכונות ואתרים בולטים נוספים. 460 עמודים. הוצאת חברת ג'יי נט.

 ספרים רבים, בתחומי עניין מגוונים, נכתבו על ירושלים. גם באינטרנט יש אוצר בלום של מידע מתחדש על העיר.  ולמרות זאת, דווקא בעידן אוטוסטראדת המידע הבלתי מוגבל, בא הספר  "מדריך לעיר – ירושלים", כדי להתבונן בעיר כמכלול ומרכז את  המידע הרב תוך מתן משקל ראוי ונכון למרכיביו. ספר זה שופך אור על 500 אתרים נבחרים הזוכים לתיאור עשיר,  מעודכן, מתומצת......

את המשך המאמר על הספר החדש "מדריך ירושלים", ניתן לקרוא באתר תיור ישראלי, על ידי לחיצה על הלינק  הזה

 

 שתף בפייסבוק

סיור מיוחד  בלילה לבן בתל אביב. 27 ביוני בשעה 20:00 - בעקבות מלכת העיר הלבנה ג'ניה אוורבוך

 

הזדמנות מיוחדת לסיור בלילה לבן, בתל אביב הלבנה, הבירה העולמית של הבאוהוס. הסיור , אותו ידריך, אילן שחורי, עיתונאי וחוקר תולדות ת"א , שמוקדש  כמחווה למלכת הבאוהאוס של תל אביב ג'ניה אוורבוך, האדריכלית המצטיינת של שנות השלושים, שעמדה מאחורי תכנון קומפלקס כיכר דיזנגוף שבנתה בתל אביב , כמו בתי הבימה בפרוג 31-33, הבית ברחוב ביאליק 12,  בית ספר שבח ברחוב המסגר, בית הקפה גלינה במגרשי התערוכה, איצטדיון המכביה, בית שילמן באחד העם 57, הבית ברחוב בן עמי 11 , הירקון 94 ועוד. 

 בסיור נשמע על קורות חייה של ג'ניה אוורבוך שנישאה אגב לחיים אלפרין מי שהקים בראשית שנות העשרים את משטרת תל אביב,  היה מעורב בהקמת מכבי האש, מגן דוד אדום והמשמר האזרחי של העיר. משך הסיור: שעתיים עד שעתיים וחצי אל תחמיצו סיור מיוחד זה. הרשמה באתר תל אביב

לפרטים נוספים על הסיור בלילה לבן והרשמה אנא לחצו על הלינק הזה

 

 

עיתונות ולאומיות בארץ ישראל - יום עיון לציון 150 שנה להוצאת העיתון הראשון בארץ ישראל "הלבנון" 

 

במכון לחקר ארץ ישראל וישובה, ביד יצחק בן צבי בירושלים, יתקים ביום חמישי ה-30 ביוני, בין השעות 10:30 עד 18:30, יום עיון לציון 150 שנה להוצאת העיתון הראשון בארץ ישראל, "הלבנון".

ביום העיון יתקיימו 4 מושבים ובין היתר יופיעו בהם פרופ' ישראל ברטל  שישא את הרצאת הפתיחה, פרופ' מוסטפא כבהא שידבר על העיתונות הערבית ומפגשה עם העיתונות העברית 1876-1948,  ד"ר מרדכי נאור  שידבר על העיתונות הארצישראלית בפתח המאה ה-20, פרופ' גדעון קוץ' שיעסוק בנדודי הלבנון בקשר הארצישראלי והמזרח, פרופ' אביבה חלמיש, שתרצה על  העיתונות הפועלית כזירת התגוששות תנועתית ואישית ועוד.

 

 

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של  ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ 

מאיר יערי - האדמור ממרחביה - שנות המדינה - מאת אביבה חלמיש

 

אחת הטראומות הגדולות של השמאל הציוני בראשית ימי המדינה, התרחשה לפני 60 שנה, בתחילת 1953, עת סולקו ממפ"ם ומהקיבוץ הארצי ראשי האגף השמאלי בתנועה בראשותו של משה סנה, גירוש שגרר בעקבותיו משבר בקיבוץ הארצי והוביל להרחקתם מהקיבוצים של   כ-250 חברים שתמכו בעמדותיו של סנה.

הדרמה הגדולה התרחשה בקיבוץ  הראל שהוקם לאחר הקמת המדינה על ידי חברי השומר הצעיר ובוגרי הפלמ"ח שהגיעו מחטיבת יפתח והנגב, ובהם צעירים בולטים כמו יעקב אגמון, אלימלך רם, בני אמדורסקי, עמיקם גורביץ' ודני קרוון מערכת היחסים המתוחה בין חברי הקיבוץ להנהגת התנועה הביאה לבסוף להתפרקותו של הקיבוץ  ב-1955. פרשת קיבוץ הראל, שהתפתחה על רקע העימות בין משה סנה למאיר יערי.....  

 להמשך המאמר, ראה באתר תיור ישראלי בלינק הזה.

 

 שתף בפייסבוק

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב 

 

באתר תיור ישראלי,   ובאתר תל אביב שלי מופעים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים.   השבוע  על החלטת רשות העתיקות ועיריית תל אביב לשפץ  ולשמר את סביל סולימאן בכניסה ליפו העתיקה. סביל הקיר שימש כמקור מים לבאי העיר העתיקה ביפו, בטרם נכנסו לעיר שהייתה מוקפת חומה. עלות השימור עומדת על כ - 350 אלפי שקלים והיא כוללת את שימור וניקוי הקיר, השוקת וברזי המים, עד להשמשתם. שימור הסביל מתוכנן לסיום ביולי 2013.

לחדשה המלאה  על הגילוי שפורסמה באתר ,תל אביב שלי לחצו כאן:

 

ליתר החדשות בתחומי תולדות א"י שפורסמו השבוע אנא לחצו על הלינק הבא

http://www.mytour-il.co.il/news.asp 

 

 

תמונה היסטורית - השבוע לפני

 

 

ב-29 במאי 1948, נבלם הצבא המצרי במהלך מלחמת העצמאות, בגשר עד הלום, בנסיונו להגיע לתל אביב. מדובר בגשר על נחל לכיש, שהוקם בסוף המאה ה-19 על ידי הלשטון העותמני, על יסודות גשר עתיק מהתקופה הרומית. הקרב עם המצרים בסמוך לגשר, היה הנקודה הצפונית ביותר בהתקדמות המצרים במלחמת הקוממיות. בתמונה, גשר עד הלום בתקופת מלחמת העולם הראשונה.  20

 תמונות היסטוריות רבות, מסמכים נדירים וסרטונים באתר תיור ישראלי - לתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ.

לחצו כאן לעבור לאתר תיור ישראלי

אילן,   סיורי VIP ברכב "אשכול"  -   לאתרי מורשת בישראל -לבודדים וקבוצות קטנות בעברית ובאנגלית

 

שתף בפייסבוקחדש...חדש...חדש...

אנא רשמו לפניכם, בימים אלה אני מתחיל לקיים  סיורי VIP ברחבי הארץ, לבודדים ולקבוצות קטנות ברכב "אשכול". בעברית ובאנגלית.  מומלץ לאורחים שמגיעים מחו"ל וחברות מבקשות להנעים את זמנם בסיורים בארץ. פרטים במייל ilan777@gmail.com או בנייד. 

אילן,  מאמר על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי  

 

 

 

שתף בפייסבוק 

בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י. במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו

אשמח לשמוע את חוות דעתכם  

 

תל אביב שלי - האתר לתולדות תל אביב יפו

 

אילן, שתף בפייסבוק

אתר תל אביב שלי בעריכתו של אילן שחורי, מיועד לאוהבי תל-אביב, אוהבי תולדות תל אביב ואוהבי ההיסטוריה של תל-אביב. הוא עתיד לשמש במה לתלמידים, סטודנטים וחוקרים העוסקים בהיסטוריה של אחוזת בית ותל אביב שחגגה לפני שלוש שנים את שנת המאה  להיווסדה ( הוכרזה רשמית בשנת 1909) אולם כבר ב- 2006 , ניתן היה לציין מאה שנה לראשית המחשבות וההכנות להקמתה של אגודת בוני בתים ביפו שהפכה לאחוזת בית ותל אביב. התרחשות שהחלה ב 1906.

 באתר תל אביב שלי ניתן יהיה למצוא לצד רשימה ביבליוגרפית מלאה של כל הספרים שנכתבו עד היום על תל אביב, גם רשימה של עשרות מאמרים ומחקרים שפורסמו בנושא, תמונות מהימים הראשונים, מסמכים ופורום המיועד לתלמידים וחוקרים להחליף דעות ורעיונות בנושא

לביקור והתרשמות באתר לחצו כאן  

חדש באתר תל אביב שלי: ספרים דיגיטליים בנושא תולדות העיר 

 

 

אילן,  באתר תל אביב שלי, החל מימים אלה, מדור מיוחד המביא מהדורות דיגיטליות בחינם, של ספרים העוסקים בתולדות תל-אביב. בשלב זה כולל המאגר המיוחד הזה, 4 ספרים מלאים, חינם לכל צופה לצפייה בספרים הדיגיטליים, לחצו על הקישור הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/page.asp?page_parent=880    

 

יום שישי הקרוב 31 במאי  - בשעה 10 בבוקר: הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים

 

 

סיור ססגוני ומיוחד המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים.  סיור חוויתי של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה  כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה  לפני  הקמת אחוזת בית. 
לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא: 
http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8 
אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות.  בין היתר נטעם  לחוח וביצה אצל נחמה, נבקר במאפייה ידנית לפיתות תימניות מסוף המאה ה-19 ועוד.

מפלטין לעצמאות -  ראו קליפ קצר מסיור שהתקיים בסוף השבוע עם מטיילי מכון ז'בוטינסקי על אתרי האצ"ל בתל-אביב

 

סיור עם מטיילי מכון ז'בוטינסקי אתמול בת"א, ממלון לעצמאות, סיור בעקבות אתרי האצ"ל בעיר.

http://youtu.be/uhUxO1KV_Jo 

12 מיליון פריטים סרוקים, חלקם נדירים מהמאה ה-19 באתר האינטרנט החדש של הארכיון הציוני. 

 

אילן,  

הארכיון הציוני של ההסתדרות הציונית, משיק בימים אלה אתר המתעד באופן המקיף ביותר מאגר מידע עצום ובו כ- 12 מיליון פריטים סרוקים חלקם נדירים מהמאה ה- 19 ועד ימינו.

בסיור עיתונאים שהיה ביום רביעי בארכיון הציוני בירושלים , מסר מנהלו החדש של הארכיון, ד"ר יגאל סתרי (עד לאחרונה מקים ומנהל המוזיאון ברמלה)  כי הארכיון הציוני, מאפשר לציבור הרחב, גישה למיליוני מסמכים שטרם נחשפו להזמין בקלות ובאופן ידידותי מסמכים שונים, ולקבל העתק מצולם במחיר סימלי...

 להמשך המאמר, ראה באתר תיור ישראלי לתולדות א"י  בלינק הזה 

 

האם בית האדמו"ר  מהוסיאטין  המתפורר ברחוב ביאליק בת"א, יחדל להיות בית כנסת ויזכה לשחזור ושימור? 

 

 

 

 

שתף בפייסבוק

 

דרמה של ממש מתחוללת בימים אלה ברחוב ביאליק בתל אביב, ליד אחד מהבתים שיועדו לשימור מחמיר, פרי תכנונו של האדריכל יוסף ברלין מ-1922. מבנה שהחל את דרכו בראשית שנות העשרים כסנטוריום, הפך לבית מגורים יוקרתי של משפחת בעלי עסקים ובסוף שנות ה-30 גם בית מגוריו של הרב ישראל פרידמן, המפורסם בשם האדמו"ר מהוסיאטין. הוא שהקים בחדר המרכזי בדירתו בית כנסת, שלאחר פטירתו ב-1948 הפך למרכז החסידות בתל-אביב.  

להמשך המאמר אנא לחצו על הלינק הזה:

 

חדשות בעתיקות - העלון הארכיאולוגי של ד"ר צביקה צוק מרשות העתיקות - מהדורת אפריל 2013 

 

לאחר הפסקה של מספר חודשים, חזר ד"ר צביקה צוק, אריכאולוג רשות הטבע והגנים, לפרסם את העלון האינטרנטי חדשות בעתיקות.

במהדורה המחודשת מקדיש צביקה צוק מאמר לזכרם של אריכאולוג עמית, ד"ר דוד עמית ז"ל ויהודה פלג שעסקו בשנים האחרונות בחקר מפעלי מים עתיקים. בהמשך מביא צוק עדות מהגן הלאומי בציפורי, שם הוכשר באחרונה מסלול מטיילים חדש, בתוך מכלול המגורים של תקופת התלמוד.  בעלון גם על השילוט המיוחד בפרוייקט יבנה ים, על השימוע הציבורי שנעשה באחרונה לגן הלאומי הרודיון ועוד.

לקריאת העלון המלא יש ללחוץ על הלינק הזה:

 

יום עיון לרגל צאת ספרה של אביבה חלמיש: מאיר יערי האדמו"ר ממרחביה: שנות המדינה 

 

יום עיון לרגל צאת ספרה של אביבה חלמיש: מאיר יערי האדמו"ר ממרחביה: שנות המדינה

ביום שישי ה-31 במאי 2013, יתקיים בבית התנועה הקיבוצית בתל אביב, ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י 13. באולם ההרצאות בקומה ה-2, יום עיון לרגל הוצאתו לאור של החלק השני בביוגרפיה של מאיר יערי, אותו כתבה פרופ' אביבה חלמיש.

המושב הראשון של יום העיון, יעמוד בסימן בין מפ"ם למפא"י: הכל נשאר במשפחה, ישתתפו אלי צור. אבי בראלי שיסביר למה נפרדו הדרכים של שתי התנועות ודני גוטוויין שידבר על התמורה והפורענות של המערך העבודה - מפ"ם.

המושב השני יעסוק במנהיגים שונים לימינו ושמאלו של מאיר יערי. בראש המושב תעמוד אניטה שפירא וישתתפו בו זאה צחוק שידבר על המנהיגות הזוגית של יערי וחזן, יאיר צבן שידבר על בין יערי לסנה, ואביבה חלמיש מחברת הספר שתשא דברי סיום.

 

מזרח ומערב בארץ ישראל בימי הביניים - הכנס ה-33 של המחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, המוקדש לכבודו של פרופ' יוסי דורי  

 

ביום חמישי ה-30 במאי, יתקיים  באוניברסיטת  בר אילן, הכנס ה-33 של המחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, המוקדש הפעם לכבודו של פרופ' יוסף דורי. הכנס, "מזרח ומערב בארץ ישראל בימי הביניים", יתקיים בבניין ננוטכנולוגיה (206) מ 08:00 ועד 17:15 ויתנהלו בו 4 מושבים בנושאי אריאולוגיה וארץ ישראל השונים.

 

 

27.6.2013 - סיור מיוחד סיור מיוחד בלילה לבן בתל אביב. 27 ביוני בשעה 20:00 - בעקבות מלכת העיר הלבנה ג'ניה אוורבוך

סיורי סוף השבוע בת"א עם אילן שחורי

רכשו את הספר חלום שהפך לכרך מאת אילן שחורי על הקמתה של תל-אביב - מהדורה חדשה

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

תל אביב שלי - האתר לתולדות תל אביב

ספרים חדשים בתולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

סרטי תל-אביב הקטנה

הורדוס המלך, האיש ופועלו ומסעו האחרון - מאמר באתר תיור ישראלי

פיקיוויקי – אלבום התמונות של ישראל

הצטרפו לעמוד שלנו בפייסבוק

1.6.2013 - סיור של שבת אחר הצהריים - נפלאות שכונת עג'מי ביפו

בקרוב: באתר תיור ישראלי - המהפך של נצרת - רשמים מסוף שבוע בעירו של ישו

מהדורה חדשה של מגזין העסקים והלייפסטייל של של חברת יחסי הציבור לוטן תדמיות יצא השבוע לאור והוא מביא לכם הפעם כתבות בנושאי מיסוי, התנהלות בני זוג בהליך גירושין, השקעות בנדל"ן בארה"ב וגם רכב-קפה מיוחד לאירועים, המלצות למבקרים באמסטרדם בקיץ ועוד המון דברים טובים".

סיור של שבת בבוקר - 1 ביוני - בשעה 10:00 - מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק

סיור שבת בצהריים -1 ביוני בשעה 12:30 -- אמריקה בתל אביב. עוללות הברון יוסטינוב ועוד

הצטרפו והיו חלק מעמוד הפייסבוק המיוחד שלנו העוסק בתולדות תל-אביב, ארץ ישראל וידיעת הארץ - שפע של תמונות, מידע וחומרים מרתקים

המתחם הישן של גני התערוכה של שנות ה-30, בצפונו של רחוב דיזנגוף, מחדש את פניו והוא עתיד להיפתח מחדש לציבור כמרכז בילוי ותרבות ב-25 ביוני השנה. ביום חמישי הבא, ה-2 במאי, במסגרת בתים פתוחים בת"א, תיפתח בשטח "יריד המזרח", תערוכת העיר הלבנה", כחלק מהשקתו המחודשת של המתחם החשוב

 

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour