טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניוז-לטר מס 48 - סיפורו של הבנק שסייע לממן את הקמת הרכבת בין יפו לירושלים בסו...

ניוז-לטר מס 48 - סיפורו של הבנק שסייע לממן את הקמת הרכבת בין יפו לירושלים בסוף המאה ה-19 - 24.1.2013


יום חמישי 24 בינואר 2013 - יג שבט תשע"ג  ניוזלטר מס' 48
הבנק של ולירו - הבנק העברי הראשון בארץ-ישראל 1848 - 1915 - תערוכה חדשה במוזיאון ארץ ישראל בת"א

חיים ולירו (למעלה משמאל), לצד גלוייה המציינת את פתיחת תחנת הרכבת בין יפו לירושלים בספטמבר 1892, שמשפחת ולירו סייעו בהשגת מימון העבודות.

אחד הסיפורים המרתקים של תולדות ארץ ישראל מסוף המאה ה-19, הוא סיפורה של אחת המשפחות הירושלמיות, הספרדיות, שהייתה מנוף להתפתחותה הכלכלית של  ארץ ישראל במגוון תחומים.


תצלום שער הקטלוג המהודר שהוציאו לאור במוזיאון ארץ ישראל בת"א לקראת התערוכה: הבנק של ולירו

לפני מספר שנים, פרסמה פרופ' רות קרק, מומחית לגיאוגרפיה ולתולדות א"י, יחד עם  ד"ר יוסף גלס, מחקר על שבעה דורות של המשפחה בירושלים, בין 1800 ל 1948.  

פרופ' קרק הציגה לראשונה את משפחת ולירו, כמי שיסדה את הבנק הפרטי הראשון בארץ ישראל בירושלים, ריכזה בידיה רכוש רב במרכז ירושלים ומחוצה לה. רכוש שבחלקו הגדול נתרם לצרכי הציבור על ידי מייסד השושלת בארץ, וקיימה קשרים עסקיים עם ממשלות, מוסדות, משפחות ואנשי עסקים כמו הרוטשילדים ומונטיפיורי.

משפחת ולירו, השתייכה לאליטה הספרדית הירושלמית שהגיעה לשיאה בתחילת המאה העשרים, ובנייה עסקו בפעילות ציבורית למען הספרדים והמזרחים והישוב היהודי.

הצעת עבודה בחברת אנגליא-פלשתינה, שנשלחה לחיים ולירו עבור בנו משה, יפו 1 במאי 1914 אוסף גק ולירו לונדון

פרופ' קרק עמדה בין היתר גם מאחורי ההכנות והמחקר, לאחת התערוכות המיוחדות המוצגות בימים אלה בארץ:  הבנק של ולירו: הבנק העברי הראשון בארץ ישראל 1848-1915, תערוכה שנפתחה בשבוע שעבר במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב.

בשנת 1848, ייסד יעקב ולירו (Valero), יליד ירושלים, את "בנק יעקב ולירו ושותפיו", המוסד הפיננסי היהודי הראשון בארץ ישראל. הבנק פעל בירושלים, סניף נפתח ביפו והיה בניהול הבן הבכור, משה, וסניף נוסף נפתח בדמשק. הבן הצעיר, חיים אהרן, סייע לאב בעבודתו בירושלים ובגיל 15 החל לעבוד בבנק.

לאחר פטירת האח הבכור, משה, היה חיים אהרן לממשיך של עסקי אביו ומנהלם. חיים אהרן ולירו (1847 - 1923), היה לבנקאי של שועי עולם שפקדו את ירושלים, אצילים ומלכים.

תמונה קבוצתית מטקס החתונה של יעקב, בנו של חיים אהרון ולירו עם מנוחה לבית גולדברג, 1906- אוסף משפחת ולירו(למעלה) ותמונה של בני משפחת ולירו בחזית ביתם בירושלים, 1922 לערך, מאוסף המשפחה(למטה)

הבנקאים לבית ולירו עמדו בצמתי הדרכים של ההיסטוריה המקומית בקשרי הקהילות, התרבות והפוליטיקה האירופאית והעותומאנית ומעורבותה בארץ הקודש.
הסיפור המשפחתי משתלב בסיפור ההיסטורי, הכלכלי והציבורי של היישוב ומאיר בו נקודות מבט חדשות ומגוונות. מורשתו של ולירו, היהודי הראשון שהקים בנק בארץ-ישראל, היא נדבך משמעותי בתולדות העיר ירושלים.

התערוכה "הבנק של ולירו" עוסקת בבנק ובדמות המרכזית בו, חיים אהרן ולירו, ובמעגלים הרחבים של הרקע ההיסטורי, היזמי והחברתי של הבנק. בתערוכה מוצגים פריטים מיוחדים שנאספו בארץ וברחבי העולם, מסמכים וחפצים שהושאלו מבני המשפחה המורחבת, מארכיונים ומאוספים פרטיים.

לצד הפריטים המשפחתיים, מוצגים מכתבים רשמיים, תעודות פיננסיות, מניות, איגרות-חוב, שטרות ומסמכים אחרים. כיום, כשמניה היא רישום במחשב, מעידים מסמכים אלו על העבודה הרבה שהושקעה בתכנון תעודות המניות שהונפקו בשנים ההן, על העיטורים והמוטיבים הציוניים שבהם.

המחאה כתובה בצרפתית מיום 12 בפברואר 1903 שהונפק בבנק יעקב ולירו
בין המוצגים בתערוכה, ישנו מכתב מפריס הנצורה לירושלים משנת 1870 שהועבר בבלון פורח. כחלק ממערכת דואר בכדורים פורחים, מכתב זה הוא דואר האוויר הראשון לבירה. במכתב, שנחת 87 ק"מ מירושלים, מבקשת משפחת רוטשילד מולירו, להעביר  כסף לביה"ח רוטשילד בעיר.

תיעוד פעילות הבנק בשנים 1848 - 1915, בעידן ראשית התיעוש והמסחר פותחת צוהר לפעילותו של "הישוב הישן" בארץ ובמיוחד בירושלים.

הבנק פעל בסמטאות העיר העתיקה בירושלים כמעט שבעים שנה, נסגר בשנת תרע"ה (1915) בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה, והיווה פתח לתהליך המודרניזציה של הבנקאות בארץ.

הבנק שימש בעיקר צינור להעברת כספי תמיכה לקהילה היהודית בארץ, וסיפק שירותים לשלטון העותומאני. כמו כן, הבנק ביצע עסקאות פיננסיות עם בנקים רבים בארץ ובעולם, ביניהם הבנקים של משפחת רוטשילד.

חיים אהרון ולירו 1890 בערך צילום גאראבד קריקוריאן
בתערוכה מוצגים פריטים מיוחדים שנאספו בארץ וברחבי העולם, תעודות פיננסיות ומסמכים, לצד תמונות וחפצים משפחתיים של הבנקאי יעקב ולירו.

בין היתר לקראת התערוכה, הפיק מוזיאון ארץ ישראל, קטלוג מרהיב ובו  רוב רובו של הפריטים המוצגים בתערוכה, לצד מאמרים שונים העוסקים במשפחת  ולירו וההתפתחות הכלכלית בארץ ישראל בסוף המאה ה-19. ססיליה מאיר כותבת על הבאנקיר ולירו: סיפורו של הבנק העברי הראשון בארץ ישראל.

נירית שלו-כליפא כותבת על הבאנקיר ולירו: דיוקן ודימוי. רות קרק ויוסף גלס מביאים תקציב מספרם של היזמים הספרדים בא"י ומשפחת ולירו במאות ה-19 וה-20. איתן בורשטיין כותב על בנקאות בארץ ישראל בין 1848 ל-1915. לביא שיש ורות קרק מביאים בקטלוג את אוסף התצלומים של משפחת ולירו, ואילו צבי אלוני כותב על דואר האוויר הראשון לירושלים ב 1870. בקטלוג המהודר פרי עבודתה של גניה דולב ממוזיאון ארץ ישראל, גם תקצירים באנגלית.

כריכת ספרם של רות קרק ויוסף גלס על משפחת ולירו: שבעה דורות בירושלים. לפני כן כתבו השניים ספר גם על משפחת אמזלג ובקרוב עתיד להופיע מחקרם של השניים על התרומה הכלכלית לארץ ישראל של בני משפחת שלוש. הכל במסגרת היוזמה לפרסום מחקרים על יזמים ספרדים בארץ ישראל במאה ה-19.

אוצרות התערוכה הן, ססיליה מאיר, אוצרת ביתן קדמן למטבעות במוזיאון,  וד"ר נירית שלו-כליפא. התערוכה תהיה עד 30 ביוני 2013.

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

ומה בהמשך הניוזלטר....

בהמשך הניוזלטר ניתן   להנות  גם ממידע רב בתחומי תולדות ארץ ישראל, כנסים חדשים, ספרים, סיורים ועוד
 
 במהלך השבת הקרובה, ט"ו בשבט ה-26 בינואר אני מתכנן ,מגוון סיורים בין היתר , נווה צדק, המושבה האמריקאית ושכונת עג'מי. פרטים  והרשמה אצל אילן  052-7747748  - וכן ישירות באתר תל אביב שלי.

לעמוד  ההרשמה לכל הסיורים, ניתן ללחוץ על הלינק הזה:
http://www.mytelaviv.co.il/tours_all.asp


חדש באתר ת"א שלי: ספרים דיגיטליים בנושא תולדות העיר

Ilan,  באתר תל אביב שלי, החל מימים אלה, מדור מיוחד המביא מהדורות דיגיטליות בחינם, של ספרים העוסקים בתולדות תל-אביב. בשלב זה כולל המאגר המיוחד הזה, 4 ספרים מלאים, חינם לכל צופה

לצפייה בספרים הדיגיטליים, לחצו על הקישור הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/page.asp?page_parent=880


 
FacebookShareלכבוד ט"ו בשבט: סינימיה קק"ל - סרטים מהקופס הכחולה

לכבוד ט"ו בשבת, ולרגל 112 שנה לייסוד הקרן הקיימת, יזמו הקק"ל,  ארכיון הסרטים ע"ש שפילברג והיסטוריון הקולנוע הישראלי יעקב גרוס, סידרה של ערבים בסינמטקים ברחבי הארץ, בו יוקרנו סרטים היסטוריים של הקק"ל מתחילת המאה ועם השנים הראשונות למדינת ישראל.

קטעי הסרטים לוקטו ארכיון הסרטים של הקק"ל, בו מצויים כ-800 סרטים שהקק"ל הכינה או הייתה מעורבת בהם, פרט לאוצר של 400 אלף תצלומים. הפרטים בכרזה למעלה. הכניסה להקרנות בחינם.
 
FacebookShareאתר תל אביב שלי המחודש עלה לאוויר - לחצו על הבאנר

Ilan,  חדש...חדש..חדש..
בימים אלה עלה לאוויר אתר תל אביב שלי המחודש. הכל על תולדות תל-אביב. כנסו לראות והביעו את דעתכם. מאילן שחורי


 
FacebookShareמאמר חדש על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי

Ilan, בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י.

במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו

אשמח לשמוע את חוות דעתכם

FacebookShareמבט על כנס ההוקרה שהתקיים לכבודו של פרופ' יעקב שביט - עם פרישתו מהוראה

בשבוע שעבר, התקיים באוניברסיטת תל-אביב, כנס הוקרה לפרופ' יעקב שביט, לרגל פרישתו מהוראה.
הכנס התקיים תחת הכותרת: גבולות ודיאלוגים בתרבויות ובין תרבויות. בין היתר התקיים פנל חוקרים שדן בשאלה האם לארץ ישראל יש היסטוריה, בהשתתפות ( בתמונה למעלה לפי הסדר מימין לשמאל)  פרופ' אביבה חלמיש, פרופ' ישראל ברטל, פרופ' יוסי גורני, ופרופ יוסי בן ארצי (נואם).  פרופ' יעקב שביט הוא מח
שובי חוקרי ארץ ישראל, פרסם מאמרים וספרים רבים הנחשבים לאבני יסוד בתחום המחקר.

קטע קצר מ"ערב טוב ישראל" עם אילן שחורי ובו המלצות למסלולי סיור לתקופת הסתיו והחורף

Ilan, לפני ימים אחדים, השתתפתי בתכנית בערוץ הראשון בטלוויזיה "ערב טוב ישראל" ובו הבאתי צילומים שלי מצפון הארץ ומספר המלצות למסלולי סיורים לתקופת הסתיו והחורף.

לצפייה בשידור עליכם ללחוץ על הלינק הזהריקי הראל משוחחת ברשת א עם אילן שחורי על טיולי סוכות 2 באוקטובר 2012

הראיון  הרדיופוני שנמשך כשעה, היה  בתוכניתה  של ריקי הראל ברשת א', ביום 2 באוקטובר בשעה  11:00.

להקשבה לכל הראיון יש ללחוץ על הלינק הזה:

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

חמש דקות מהצימר / אמנון גופר
הוצאת "עם עובד" והסופר ומורה הדרך אמנון גופר חברו יחדיו ובימים אלה הוציאו לאור ספרון אלבומי  חביב  בשם "חמש דקות מהצימר", חופשה אחת ו-80 טיולים בלתי נשכחים באזור הצפון. עיתוי מושלם לימים של  תחילת סוף העונה החמה, בואכה חגי תשרי והקרירות הצפונית הנעימה. שמו של הספר מרמז על הכלול בו.

 ב-192 עמודים, עם צילומים יפים מעשה ידיה של הצלמת עדי אלדר, מביא אמנון גופר את הקורא אל 80 הצעות למסלולי טיולים הסמוכים לצימרים ובתי הארחה בצפון. טיולי, שלי עדות מחברו קצרים ונטולי מאמץ  "כאן ממש קרוב על יד הכביש, בקצה חורשה או במורד הוואדי. לא יותר מחמש דקות נסיעה ועוד קטע הליכה וכבר נגעתם".
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש חמש דקות מהצימר - יש ללחוץ כאן:  ›
בארץ ובתפוצות בימי בית שני ובתקופת המשנה - ספר זיכרון לאריה כשר
לפני שבועות אחדים התקיים בבית הספר למדעי היהדות ע"ש חיים רוזנברג, באוניברסיטת תל אביב, יום עיון לזכרו של פרופ' אריה כשר ז"ל, ששנים רבות שימש כמרצה בחוג להיסטוריה של עם ישראל. במקביל ליום העיון יצא לאור גם קובץ המחקרים השנתי של בית הספר למדעי היהדות, "תעודה", שהוקדש הפעם לזכרו של אריה כשר, קובץ מחקרים שהיה אמור להביע הוקרה לפרופ' כשר עם פרישתו מאוניברסיטת תל-אביב, אך למרבה הצער הוא נפטר תוך כדי עריכת הקובץ, וספר המחקרים הפך להיות ספר לזכרו.
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על ספר הזיכרון לפרופ' אריה כשר - יש ללחוץ כאן:  ›

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

ממשלת ישראל מצויה בעיצומו של פרוייקט פיתוח ושימור אתרי המורשת בישראל. החלטת הממשלה קבעה כי יש לשקם ולהעצים תשתיות מורשת לאומית, באמצעות השקעה ממשלתית בשיקום ושימור נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים, המביאים לידי ביטוי את המורשת הלאומית של עם ישראל בארצו. 
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›
המשך הטור הימני....
אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט.
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›

Ilan

פתחתי בפייסבוק עמוד מיוחד לתיירות ישראלית, מידע היסטורי סיורים ועוד  בשם תיור ישראלי, אשמח עם תכנסו ותצטרפו על ידי עשיית LIKE


http://www.facebook.com/MyTourIl


אנא תעבירו מיל זה גם לחבריכם ואשמח לראותכם בסיורים. כדאי לדעת שאני מקיים במהלך השבוע סיורים פרטיים, לבודדים וקבוצות בעברית ואנגלית. לישראלים ותיירים. על הסיורים הללו ניתן לראות בקליפ הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?v=ZQKj4lhfmwQ

אני מאחל לכם סוף שבוע נעים ומקווה לראותכם בסיורים

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב

באתר תיור ישראלי,  מופצים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. אנא לחצו על הלינק הבא למבחר החדשות שפורסמו השבוע.

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

הארכיון הארכיאולוגי של ארץ ישראל, המנוהל ע"י רשות העתיקות והמרכז את הנתונים מפעילות כל הגופים הארכיאולוגיים בארץ, ממוחשב ובימים אלה עולה לרשת. זאת, במימון משותף של תוכנית מורשת במשרד ראש הממשלה – "ציוני דרך", ורשות העתיקות. ראשיתו של הארכיון המדעי במחלקת העתיקות הבריטית, המשכו באגף העתיקות הישראלי, ורשות העתיקות מטפלת בו היום תוך השקעת מחשבה ומשאבים רבים. ב הראשון, המכיל עשרות אלפי מסמכים, צילומים, מפות ותכניות מהשנים 1919-1948 מעכו ומירושלים, כבר ניתן לצפייה ברשת בכתובת
www.iaa-archives.org.il

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

סיורים בהדרכת אילן שחורי - תל אביב שלי לסוף השבוע הבא - בכפוף למספר הנרשמים.... באתר תל אביב שלי מופיעה רשימה מפורטת של הסיורים

מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שבת ה-26 בינואר בשעה 10:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 10:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=384

נפלאות שכונת עג'מי ביפו. האמת על השכונה והשקרים של הסרט
יום שבת  ה-26 בינואר בשעה 15:00 - סיור מפתיע בשכונת עג'מי היפואית, בין נצרות וציונות, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה. הרשמה מראש חובה. מחיר 85 שקלים למשתתף. נפגשים ברחבת השעון ביפו.
לפרטים והרשמה לסיור נפלאות שכונת עג'מי יש ללחוץ על הלינק הזה  ›
אמריקה בתל-אביב - סיור מיוחד במושבה האמריקאית טמפלרית בין יפו לת"א. היכן שהכל התחיל
יום שבת 26 בינואר בשעה 12:30 - מקום פגישה - רחוב אילת פינת רחוב ניצנה, מול מסעדת נלו. הדרמה מאחורי הקמת המושבה האמריקאית שהפכה למושבה הטמפלרית. על הברון יוסטינוב (בתמונה)  ועל מלון ירושלים, הרשמה מראש חובה 85 שקל, (פגישה אילת פינת ניצנה)  
לפרטים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב יש ללחוץ על הלינק הזה  ›

בקרוב אתר תל אביב שלי המחודש My Tel Aviv

מחכה לראתכם בסיורים ולכל שאלה ניתן לפנות אלי. בברכה מאילן שחורי 052-7747748

היו היה פעם.....

Ilan,  תמונה היסטורית נדירה: במחנה העולים ליד ראש העיין, חגגו העולים מתימן ב-2.2.1950 את חג הט"ו בשבט הראשון שלהם בארץ ישראל. את הילדים העולים מתימן חוגגים את ט"ו בשבט, צילם  זולטן קלוגר

תמונה, כרזה ומידע היסטורי זה הוא חלק מהאוסף הדיגיטלי הגדול המצוי באתר לתולדות א"י וידיעת הארץ 
תיור ישראלי בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il


FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף


Ilan  FacebookShare

באתר תיור ישראלי נמצא ארכיון כל הניוז-לטר שנשלח  אליכם מידי שבוע. לצפייה במאמרים הקודמים, בארכיון, יש ללחוץ על הלינק הזה:
http://www.mytour-il.co.il/page.asp?page_parent=823
להתראות בניוזלטר הבא...
תגובות
ישנן 7  תגובות.     להוספת תגובה
1.  אין לך מושג איזה הנאה גורם לי לקבל את הניוזלטר בכל שבוע
אילןתודה לך על משלוח הניוז לטר שלך.אין לך מושג איזה הנאה גורם לי לקבל את הניוזלטר בכל שבוע.אנא המשך במפעל גדול זה.שוב תודה ושבת שלום בנצי פרומקס

בנצי פרומקס
נכתב בתאריך:  25/01/2013 סגור חלונית
2.  תרומתו של אפרים לוי
שלום לאילן, בהקדמתך לכתבה על תערוכה על משפחת ולירו נזכרו מרבית העושים בדבר, נשמט אחד המקורות לתיעוד משפחת ולירו - ארכיון העדה הספרדית שבארכיון העיר ירושלים, האחראי אפרים לוי, שטרח ארוכות וממושכות לאיתור חומרים לתערוכה זו ולמחקריהם של העוסקים בנושא. בברכה, צמרת אביבי

צמרת אביבי
נכתב בתאריך:  25/01/2013 סגור חלונית
3.  מוכרח לציין בסיפוק את ההנאה הרבה והידע שאני שואב מהאתר שלך
אילן שלוםכמי שמסיים בימים אלו את קורס מורי הדרך,בחיפה ,(השבוע בחינת הגמר בעפ...), אני מוכרח לציין בסיפוק את ההנאה הרבה והידע שאני שואב מהאתר שלך!כל הכבוד ויישר כוח.תודה רב ה בני רום

בני רום
נכתב בתאריך:  25/01/2013 סגור חלונית
4.  הי אילן. אתה אכן קולע למטרה
הי אילן. אתה אכן קולע למטרה ומוצא דברים מקסימים. לוקח לתשומת ליבי. יש לי גם חומרים שיעניינו אותך. שבת שלום

אינג׳ ליאור דושניצקי
נכתב בתאריך:  25/01/2013 סגור חלונית
5.  חגיגה בכל פעם שאני מקבלת ממך מייל נפלא.
חגיגה בכל פעם שאני מקבלת ממך מייל נפלא. אילן תודה ובהצלחה. ממלכה שפרונג

מלכה שפרונג
נכתב בתאריך:  25/01/2013 סגור חלונית
6.  התרשמתי עשיר ומושקע מאד.
הי אילן התרשמתי עשיר ומושקע מאד. טו בשבט שמח יעל לוטן

יעל לוטן
נכתב בתאריך:  26/01/2013 סגור חלונית
7.   רק הסיפור הזה מחייב מחקר נפרד
אילן היי, רק הסיפור הזה מחייב מחקר נפרד. שדואר אויר ראשון בארץ ישראל בשנת 1870? לא יאומן...

דני שלום
נכתב בתאריך:  26/01/2013 סגור חלונית


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour