טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניוז-לטר מס' 45 - מאה שנה לנחיתת המטוס הראשון בארץ ישראל - 3.1.2013

ניוז-לטר מס' 45 - מאה שנה לנחיתת המטוס הראשון בארץ ישראל - 3.1.2013

יום חמישי 3 בינואר 2013 - כב בטבת תשע"ג  ניוזלטר מס' 45
נחיתה לא מתוכננת של מטוס צרפתי לפני 100 שנה בחוף צ'ארלס קלור הובילה את תל-אביב ויפו להיות מקום הנחיתה הראשון של מטוס בארץ ישראל

 תל אביב ויפו לא ציפו כלל, לפני מאה שנה, ב-27 בדצמבר 1913, שיזכו לארח, לגמרי במקרה, את הטיסה הראשונה שנחתה בארץ ישראל,  שבוצעה על ידי הצרפתי ז'ול ודרין (Jules Vedrines), במטוס מסוג בלריו XI. זאת כעשר שנים בלבד, מאז אותה טיסה היסטורית שערכו האחים וילבור ואורוויל רייט בקיטי הוק שבארצות הברית. אגב, נכדו של ז'יל ודרין, הוברט ודרין ביקר בישראל ב-2001 בעת שכיהן כשר החוץ בתקופת שלטונם של ראש הממשלה  ליונל ז'וספן והנשיא ז'אק שיראק , ואינו ידוע כ"ידיד ישראל".

בין שטח הדולפינריום למוזיאון האצ"ל בפארק צ'ארלס קלור, באיזור חוף הים בין יפו לתל אביב, לא רחוק מבית החולים "שער ציון" שהיה קיים מאז סוף המאה ה-19, פרי יוזמתו של  שמעון רוקח, התרחש אותו אירוע שנכנס לספר ההיסטוריה. השנה  עתיד אירוע חשוב זה, לעמוד במוקד החגיגות, למלאת 100 שנות תעופה בארץ ישראל.  

בין היתר עתידה להיות מוצבת במקום אנדרטה לציון הנחיתה ההיסטורית של שחזור מדויק של המטוס שנחת ,עליו עובד בימים אלה דני שלום. דני שלום, היסטוריון התעופה בארץ ישראל מנהל המוזיאון לתעופה וחלל שגם  עומד מאחורי פתיחת המוזיאון, העתיד להיפתח בשילוב  מטס חגיגי, ביום העצמאות הקרוב. זאת בנפרד לתערוכה גדולה הצפויה להתקיים במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב.


כשנתיים לפני מלחמת העולם הראשונה, החלה תחרות מוזרה של מספר טייסים  ממדינות שונות להשיג טווחי טיסה מעל הים התיכון ועליונות אווירית באיזור המזרח התיכון. בתחרות זו,  בעיקר בקו בין פאריס למצריים, היתה גם משמעות פוליטית לא קטנה. בתחרות  נטלו חלק כמה טייסים צרפתיים ועות'מניים, שחלקם שילמו בחייהם בהתרסקות בים התיכון ובשטחי א"י.

שלושה מטוסים צרפתיים התחרו בניהם בין אוקטובר לנובמבר 1913 מי הראשון שיצליח להגיע ליעד. מפאריס דרך וינה, איסטנבול, ביירות, יפו, ירושלים ועד קהיר דרך פורט סעיד. פרסים רבי ערך הובטחו למנצחים והעיתונות הצרפתית ליוותה את מעשה החלוץ שלהם בכותרות ראשיות. 

 כל המטוסים הרבו בחניות ביניים, כדי לקיים טיסות ראווה, קבלות פנים גדולות ומפוארות וגם קבלת אותות כבוד. הטיסה הראשונה המריאה מפאריס ב-20 באוקטובר.
 
המטוס היה דו מושבי אותו הטיס פייר דוֹקוּר (Pierre Daucourt) ואליו הצטרף המכונאי אנרי רוּ (Henry Roux). אולם המטוס התרסק ועלה באש  במחצית הדרך כחודש לאחר מכן.

הצוות הצרפתי השלישי היה מארק בונייה (Marc Bonnier) וז'וזף בארנייה (Joseph Barnier). הם המריאו משדה קטן ליד ורסאיי ב-10 בנובמבר כשמגמת פניהם מזרחה.

ב-31 בדצמבר 1913 יצאו השניים מבירות דרומה וטסו לאורך קו החוף, דרך הכרמל, ומשם לכיוון לטרון וירושלים שם נחתו בונייה ובארנייה באותו יום ,ונערכה לכבודם קבלת פנים מפוארת. היו אלה הטייסים הראשונים שנחתו בירושלים מאז ומעולם.

ז'ול ודרין (Jules Vedrines)היה הטייס השני שיצא לדרך. הוא המריא באוקטובר 1913  לבדו מפאריס, במטוס חד כנפי, דו-מושבי מסוג בלריו 11. לואי בלריו ((Louis Bleriot, מתכנן המטוס, היה מהנדס, ממציא ומחלוצי הטייס בצרפת שהתפרסם בעקבות הצלחתו להיות ראשון בעולם, ב-25 ביולי 1909 , שחצה את תעלת למאנש מקאלה שבצרפת לדובר שבאנגליה. לאחר מכן התמקד בתכנון מטוסים ועמד בראש מפעל SPAD,  היצרנית הצרפתית למטוסי קרב הגדולה ביותר בעת מלחמת העולם השנייה.

 ב-17 בדצמבר המשיך ז'ול ודרין לטוס מעל מקונסטנטינופול, חנה בין היתר בטריפולי ובבירות. משם מטרתו היתה להגיע לאיזור יפו ולנחות בשדה שהוכשר כמנחת מיוחד במקווה ישראל, כיאה למוסד בעל זיקה צרפתית, שם ציפתה לו קבלת פנים מפוארת בנוכחות קונסול צרפת בארץ ישראל.

כיאה לטייס הראשון המגיע לארץ הקודש. ב-27 בדצמבר 1913, שבת לפני הצהריים, חג החנוכה, המריא ז'ול ודרין מבירות. בעת הטיסה נשבה רוח עזה, שגרמה למטוס מחסור בדלק ומנעה מז'ול ודרין לטוס במסלול שקבע לעצמו.

במקווה ישראל, המתינו אותה שעה  לז'ול ודרין אלפים בהם גם מסייה גֵרו
(Gueyraud) קונסול צרפת בירושלים, ורעייתו. יפו וסוחריה שבתו ממלאכה וממסחר .הנהלת מסילת הברזל יפו-ירושלים הסיעה רכבות מיוחדות למקווה ישראל, ובבוקרו של יום נהרו אל המקום אלפים מיפו וממושבות יהודה ברגל, ברכבת ובעגלות מיוחדות.

בשל הרוחות, התקשה ודרין לאתר את השדה במקווה ישראל והוא נאלץ לנחות באופן בלתי מתוכנן, על חוף הים, מצפון ליפו. בעת הנחיתה הלא מתכוננת ובשל השטח החולי, נשבר אחד מגלגלי המטוס. למקווה ישראל לא הגיע ז'ול ודרין באותו היום לאכזבת הרבבות שהמתינו לו.

רק למחרת היום ב-28 בדצמבר, לאחר שתיקן את הגלגל שנשבר המריא מיפו ונחת כעבור כמה דקות בשטח שהוכן לכבודו ליד מקווה ישראל וזכה ל"קבלת הפנים" הרשמית המפוארת.

מושל ירושלים, הפאשה של יפו, קונסול צרפת והאחרים, כל אחד בירך בתורו והעלה על נס את גודל המבצע וחשיבותו. ודרין, בתשובתו, התנצל על שלא יגיע הפעם לירושלים, משום שהוא ממהר לקהיר.

יחד עם זאת, הבטיח כי בדרכו להודו דרך בגדד ובצרה יבקר גם בעיר הקודש. טרם המריא הגישה לו בתו של הקונסול הצרפתי סל מזון כצידה לדרך. הוא הודה לה בלבביות ולקול צחוקם של הנוכחים אמר שבצהריים הוא מוזמן לארוחה אצל שגריר צרפת בקהיר.

באותו יום נערכה לכבודו על ידי הקונסול הצרפתי, אירוע חגיגי במלון פארק של הברון יוסטינוב, במושבה האמריקאית טמפלרית מצפון ליפו. למחרת, ב- 29 בדצמבר 1913 בשעות הבוקר המריא ז'ול ודרין לקהיר בהבטחה שבשובו, בדרכו להודו, ינחת בירושלים. אבל יומיים לאחר מכן, ב- 31 בדצמבר 1913, ערב ראש השנה האזרחית החדשה, נחתו כאמור בירושלים שני טייסים הצרפתיים האחרים, מהטיסה השלישית,  בונייה וברנייה , שהיו לעולי-הרגל  הראשונים שהגיעו לירושלים בדרך האוויר.

הצלחתם של הטייסים הצרפתיים לטוס מעל המזרח התיכון עוררה את הטורקים, שליטי האיזור, ואלה החליטו להוכיח את כוחם גם בתחום זה. בראשית 1914, הקימו הטורקים את "משלחת קהיר" כדי להוביל טיסה של 2,370 ק"מ מקונסטנטינופול לאלכסנדריה דרך לבנון וארץ ישראל. שני המטוסים הטורקיים יצאו לדרך ב-8 בפברואר 1914, אולם לא הגיעו ליעדם. המטוס הראשון התרסק בסמוך לכנרת, ליד עין גב  ושני טייסיו נהרגו.
 
המטוס השני הגיע אומנם ב-9 במרס לארץ ישראל ונחת ביפו. אך לאחר שהמריא התרסק בים התיכון. רק מאוחר יותר, בעזרה חלקית של הובלת מטוס על פני הקרקע הצליחו התורכים במשימתם.

אגב, התרסקות המטוס הטורקי בא"י, הביאה אז את ראשי היישוב היהודי ובעיקר את מאיר דיזנגוף ראש עיריית ת"א, להפעיל מגבית לרכישת מטוס חדש לטורקים, אך זה כבר סיפור אחר שיובא כאן בקרוב.

כאמור, לרגל המאורע החשוב של הטיסה הראשונה שהגיע לארץ ישראל, יתקיימו השנה מספר אירועים מרכזיים. המרכז לתעופה ספורטיבית יערוך ביום העצמאות תערוכה ומפגן אווירי אזרחי לציון 100 שנות תעופה וחלל.

מוזיאון התעופה והחלל ראשון לציון מכין תערוכה בהשתפות חברות תעופה והתעשיות התעופתיות ביום העצמאות. מוזיאון ארץ ישראל מכין תערוכה שתסקר פעילות בין השנים 1913- 1948 .
 
התצוגה בעלת אופי היסטורי-נוסטלגי, ומיועדת בעיקר לבני נוער .בתצוגה תשותף הרפליקה של הבלריו 11, אותו מכין בימים אלה, ההיסטוריון התעופה דני שלום, שגם הפיק לרגל האירוע אנציקלופדיה דיגיטלית לתולדות התעופה והחלל בישראל.
בסביבות יוני מתוכנן להתקיים באיזור  פארק צ'ארלס קלור במקום בו נחת המטוס, טקס ממלכתי ובו תחנך אנדרטה לציון הנחיתה. ככל הנראה תשתתף באירוע גם נכדתו של ז'יל בלריו שכבר הביעה נכונות להגיע לארץ לאירוע. נכדו של הטייס שר החוץ הצרפתי לשעבר, הבהיר כי אינו מעוניין להגיע. 

 השרות הבולאי מתכנן הנפקת שלושה בולים לציון האירוע. לפרויקט המיוחד הזה צפויה להצטרף גם החברה לפיתוח יפו העתיקה, שתארגן  יום אירועים לציון 100 שנות תעופה בישראל כולל הפרחת כדורים פורחים, עפיפונים ועוד.

על תולדות התחנה המרכזית הישנה של תל אביב, אביא מאמר בניוז-לטר נפרד בתקופה הקרובה.
 
ראוי לציין כי "יד יצחק בן צבי", מפיק בימים אלה, מהדורה מיוחדת של "עת-מול", שתוקדש לפעילותה של חברת "אגד". במהדורה זו, כלול גם מאמר של כותב שורות אלה על תולדותיה של התחנה המרכזית הישנה של תל-אביב.


הסברי תמונות:

1. התמונה העליונה:   תמונת שמן של דני שלום, המתאר את נחיתתו של ז'ול ודרין בחוף יפו. מימין ז'ול ודרין בתקופת טיסתו לא"י

2.   ז'ול ודרין בעת הטסת המטוס מסוג  בלריו 11. מימין, מתכנן המטוס, הגיבור הצרפתי  לואי בלריו, לימים בעל מפעל ענק לייצור מטוסי קרב ונוסעים.    נכדתו עתידה להגיע  לת"א להשתתף באירוע

3. למעלה מטוס הבלריו בעת טיסה. למטה,  סיבוב הרוטור בעת המראת מטוס הבלריו עם ז'ול ודרין, מבירות לכיוון יפו.

4. נתיב הטיסה הראשונה לארץ-ישראל. דרך ארוכה עשה מטוס הבלריו של הטייס הצרפתי ז'יל ודרין מפאריז ועד לנחיתתו החגיגית במקווה ישראל. איור דורית אביב

5. קבלות הפנים החגיגיות שנערכו לטייס הצרפתי  ז'ול ודרין ביפו וביירות.

6.דגם האנדרטה שמבקש דני שלום להציב בחוף צ'ארלס קלור במסגרת הנצחת האירוע. ועדת השמות בעיריית ת"א, צפוייה לקבל בימים אלה החלטה בעניין זה

7. היסטוריון התעופה דני שלום, לצד הרפליקה של מטוס הבלריו 11, אותו הוא בונה במחסן של בית הספר הולץ בת"א. למעלה מימין, השלט בבית הספר המכריז על הפרוייקט החינוכי.

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

ומה בהמשך הניוזלטר....

בהמשך הניוזלטר ניתן   להנות  גם ממידע רב בתחומי תולדות ארץ ישראל, כנסים חדשים, ספרים, סיורים ועוד
 
 במהלך סוף השבוע הקרוב, 4-5 בינואר , אקיים מגוון סיורים בין היתר לכרם התימנים, נווה צדק, המושבה האמריקאית ושכונת עג'מי. פרטים  והרשמה אצל אילן  052-7747748  - לא לשכוח כמובן את הסיור המיוחד לחג המולד האורתודוכסי שיתקיים ביום ראשון ה-6 בינואר משולב בתהלוכה ביפו. פרטים מלאים בהמשך.

לעמוד  ההרשמה לכל הסיורים, ניתן ללחוץ על הלינק הזה:
http://www.mytelaviv.co.il/tours_all.asp


סיור מיוחד לחג המולד האורתודוכסי ביפו - יום א' 6 בינואר 15:30 אחר הצהריים - במקביל לתהלוכת הצופים הססגונית

Ilan,  אל תחמיצו את הסיור המיוחד לכבוד חג המולד האורתודוכסי ביפו. בואו קחו חלק בסיור שישתלב בחגיגות בעיר עם תהלוכת הצופים הססגונית.

תאריך: יום ראשון ה-6 בינואר
שעה: 15:30 אחר הצהריים

מקום מיפגש: מתחת למגדל השעון ביפו
מחיר למשתתף : 100 שקלים - כולל סנגריה

סיור נצרות מיוחד ביפו לרגל חג המולד היווני אורתודוכסי, באווירה הססגונית והציורית של יפו בחגה המיוחד.  הסיור ישתלב בתהלוכת קרנבל ססגונית, שיקיימו בליווי תזמורת תופים גדולה, 400 נערים ונערות, נוצרים אורתודוכסים של יפו

לצפייה בסרטון קצר לקראת הסיור אנא לחצו כאן:
http://www.youtube.com/watch?v=hPoFejrC2mY

וכן לצפות בקליפ קצר, של  שיחה שקיימו עמי בערוץ הראשון לקראת האירוע.

http://www.youtube.com/watch?v=c6AF6zPFo1A&list=LLsdwiG8_Mn672AObSK8Yegg&feature=mh_lolz

במהלך הסיור נפגוש את סוגי הכנסיות השונות ביפו, נבקר בבית משפחה שקישטה את ביתה בסמלי החג, נבקר בחנות למימכר מוצרי סנטה קלאוס ונקנח בבית קפה נוצרי בעג'מי שהתחפש לסנטה קלאוס ושם נקנח בסנגרייה חמה.
את הסיור יקיים, חוקר ת"א אילן שחורי, עלות הסיור 100 שקלים (כולל הסנגרייה), ונפגשים ליד מגדל השעון ביום ראשון  ה-6 בינואר בשעה 15:30  .
 
הרשמה באתר תל אביב שלי בלינק הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=426

או אצל אילן בנייד: 052-7747748


FacebookShareחדש באתר ת"א שלי: ספרים דיגיטליים בנושא תולדות העיר

Ilan,  באתר תל אביב שלי, החל מימים אלה, מדור מיוחד המביא מהדורות דיגיטליות בחינם, של ספרים העוסקים בתולדות תל-אביב. בשלב זה כולל המאגר המיוחד הזה, 4 ספרים מלאים, חינם לכל צופה

לצפייה בספרים הדיגיטליים, לחצו על הקישור הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/page.asp?page_parent=880


 
FacebookShareאתר תל אביב שלי המחודש עלה לאוויר - לחצו על הבאנר

Ilan,  חדש...חדש..חדש..
בימים אלה עלה לאוויר אתר תל אביב שלי המחודש. הכל על תולדות תל-אביב. כנסו לראות והביעו את דעתכם. מאילן שחורי


 
FacebookShareמאמר חדש על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי

Ilan, בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י.

במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו

אשמח לשמוע את חוות דעתכם

FacebookShare6.1.2013 - יד בן צבי הירושלים - ערב השקה לכבוד הספר "ירושלים בתקופה הממלוכית"

הבנק של ולרו - תערוכה מרתקת חדשה במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב

גבולות ודיאלוגים בתרבויות ובין תרבויות - בהוקרה לפרופ' יעקב שביט


ב-16 בינואר, יתקיים באוניברסיטת תל-אביב, באולם דרכליס שבבניין גילמן, כנס מיוחד לכבודו של פרופ'  יעקב שביט עם צאתו לגימלאות.

שביט מבכירי חוקרי תולדות הציונות וחוקר תולדות א"י, סופר שגם עסק בשירה פרסם לאורך השנים מאות מאמרים וספרים רבים בתולדות ארץ ישראל ונושאים אחרים. נושא הכנס יהיה "גבולות ודיאלוגים בתרבויות ובין תרבויות", ובו ישתתפו ראשי אוניברסיטת ת"א, חוקרים ופרופסורים, מבין עמיתיו של פרופ' שביט כמו פרופ יעקב גורני, ישראל ברטל,  יוסי בן ארצי,  אביבה חלמיש, נדב נאמן, יורם ארדר, אייל זיסר, אהרון שי ועוד.

הפנל הראשון בכנס יעסוק בשאלה "האם לארץ ישראל יש היסטוריה?",  הפנל השני בסוגיית תרבויות נפגשות - תרבויות מתנגשות. דיון אחר יתמקד בין התנ"ל לכתבי הקודש והפנל הרביעי בנושא מעט לעט: כתיבה באקדמה ומחוצה לה.קטע קצר מ"ערב טוב ישראל" עם אילן שחורי ובו המלצות למסלולי סיור לתקופת הסתיו והחורף

Ilan, לפני ימים אחדים, השתתפתי בתכנית בערוץ הראשון בטלוויזיה "ערב טוב ישראל" ובו הבאתי צילומים שלי מצפון הארץ ומספר המלצות למסלולי סיורים לתקופת הסתיו והחורף.

לצפייה בשידור עליכם ללחוץ על הלינק הזהריקי הראל משוחחת ברשת א עם אילן שחורי על טיולי סוכות 2 באוקטובר 2012

הראיון  הרדיופוני שנמשך כשעה, היה  בתוכניתה  של ריקי הראל ברשת א', ביום 2 באוקטובר בשעה  11:00.

להקשבה לכל הראיון יש ללחוץ על הלינק הזה:

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

חמש דקות מהצימר / אמנון גופר
הוצאת "עם עובד" והסופר ומורה הדרך אמנון גופר חברו יחדיו ובימים אלה הוציאו לאור ספרון אלבומי  חביב  בשם "חמש דקות מהצימר", חופשה אחת ו-80 טיולים בלתי נשכחים באזור הצפון. עיתוי מושלם לימים של  תחילת סוף העונה החמה, בואכה חגי תשרי והקרירות הצפונית הנעימה. שמו של הספר מרמז על הכלול בו.

 ב-192 עמודים, עם צילומים יפים מעשה ידיה של הצלמת עדי אלדר, מביא אמנון גופר את הקורא אל 80 הצעות למסלולי טיולים הסמוכים לצימרים ובתי הארחה בצפון. טיולי, שלי עדות מחברו קצרים ונטולי מאמץ  "כאן ממש קרוב על יד הכביש, בקצה חורשה או במורד הוואדי. לא יותר מחמש דקות נסיעה ועוד קטע הליכה וכבר נגעתם".
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש חמש דקות מהצימר - יש ללחוץ כאן:  ›
כל ההתחלות / מרדכי נאור
הסופר וחוקר תולדות ארץ ישראל, ד"ר מרדכי נאור עשה זאת שוב. בימים אלה, מצטרף ספר חדש לרשימה הארוכה של למעלה מ 130 ספרים, רובם בנושאי ארץ-ישראל והעם היהודי,  שכתב וערך ד"ר מדרכי נאור.
הפעם, לקראת ראש השנה תשע"ג, החליט מוטקה נאור לעסוק בהתחלות החדשות בארץ ישראל המתחדשת מאז היציאה מחומות ירשלים במחצית המאה ה-19.  ספרו " כל ההתחלות – 120 התחלות ישראליות: בחברה, בצבא, בכלכלה ובתרבות, שיצא לאור הוצאת "מודן", הוא במתכונת אלבומית ומתפרש על פני  220 עמודים המודפסים ,בכרומו נאה וצילומים היסטוריים וכרזות נוסטלגיות המעוררות געגועים לעבר.
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש כל ההתחלות - יש ללחוץ כאן:  ›

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

ממשלת ישראל מצויה בעיצומו של פרוייקט פיתוח ושימור אתרי המורשת בישראל. החלטת הממשלה קבעה כי יש לשקם ולהעצים תשתיות מורשת לאומית, באמצעות השקעה ממשלתית בשיקום ושימור נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים, המביאים לידי ביטוי את המורשת הלאומית של עם ישראל בארצו. 
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›
המשך הטור הימני....
אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט.
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›

Ilan

פתחתי בפייסבוק עמוד מיוחד לתיירות ישראלית, מידע היסטורי סיורים ועוד  בשם תיור ישראלי, אשמח עם תכנסו ותצטרפו על ידי עשיית LIKE


http://www.facebook.com/MyTourIl


אנא תעבירו מיל זה גם לחבריכם ואשמח לראותכם בסיורים. כדאי לדעת שאני מקיים במהלך השבוע סיורים פרטיים, לבודדים וקבוצות בעברית ואנגלית. לישראלים ותיירים. על הסיורים הללו ניתן לראות בקליפ הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?v=ZQKj4lhfmwQ

אני מאחל לכם סוף שבוע נעים ומקווה לראותכם בסיורים

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב

באתר תיור ישראלי,  מופצים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. אנא לחצו על הלינק הבא למבחר החדשות שפורסמו השבוע.

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

נחשפו בחפירה של רשות העתיקות לפני עבודות לביצוע כביש 1 החדש ע"י חברת נתיבי ישראל -  מקדש ומצבור נדיר של כלי פולחן מתקופת המקרא. נחשפו בתל מוצא. הממצאים, המתוארכים לראשית ימי המלוכה, ובהם - בין השאר, צלמיות חרס של גברים ושל סוסים, מהווים עדות נדירה לפולחן בסביבות ירושלים של ראשית תקופת המלוכה...
 

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

סיורים בהדרכת אילן שחורי - תל אביב שלי לסוף השבוע הבא - בכפוף למספר הנרשמים.... באתר תל אביב שלי מופיעה רשימה מפורטת של הסיורים

הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים - יום שישי ה-4 בינואר בשעה 10:00 בבוקר

סיור חד פעמי המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים. סיור ססגוני של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה  כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה  לפני  הקמת אחוזת בית.

לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא:

http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8

אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות.  בין היתר נטעם  לחוח וביצה אצל נחמה.


נשמע על המוכתר  הראשון של הכרם משה לוי ונחום ועל הדפוס המיוחד שהקים, דפוס מל"ן, על מלכת אסתר הראשונה. נבקר בבית הצדפים, בפינות הנסתרות ובכלל נלמד על תרומתם הגדולה של התימניים לבניין הארץ, תרבותה והמאכלים שלה, מימי כפר השילוח, משה יבניאלי ובית המוטור בכינרת.


סיור טעמים שהוא חגיגה לא רק לחובבי הקולינריה. את הסיור יקיים, חוקר ת"א אילן שחורי,  עלות הסיור 90 שקלים (כולל הטעימות)  ונפגשים ביום שישי בבוקר  ה-4 בינואר  - בשעה 10:00 בצהריים  בכניסה לרח' נחלת בניימין.  הסיור יתקיים בתנאי מוקדם של השתתפות עשרה אנשים.

הרשמה באתר תל אביב שלי  או על ידי לחיצה בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=390


מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שבת ה-5 בינואר בשעה 10:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 10:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=384

בסימן חג המולד הנוצרי - נפלאות שכונת עג'מי ביפו. האמת על השכונה והשקרים של הסרט
יום שבת  ה-5 בינואר בשעה 15:00 - סיור מפתיע בשכונת עג'מי היפואית, בין נצרות וציונות, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה. הרשמה מראש חובה. מחיר 85 שקלים למשתתף. נפגשים ברחבת השעון ביפו.
לפרטים והרשמה לסיור נפלאות שכונת עג'מי יש ללחוץ על הלינק הזה  ›
בסימן חג המולד הנוצרי - אמריקה בתל-אביב - סיור מיוחד במושבה האמריקאית טמפלרית בין יפו לת"א. היכן שהכל התחיל
יום שבת 5 בינואר בשעה 12:30 - מקום פגישה - רחוב אילת פינת רחוב ניצנה, מול מסעדת נלו. הדרמה מאחורי הקמת המושבה האמריקאית שהפכה למושבה הטמפלרית. על הברון יוסטינוב (בתמונה)  ועל מלון ירושלים, הרשמה מראש חובה 85 שקל, (פגישה אילת פינת ניצנה)  
לפרטים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב יש ללחוץ על הלינק הזה  ›

בקרוב אתר תל אביב שלי המחודש My Tel Aviv

מחכה לראתכם בסיורים ולכל שאלה ניתן לפנות אלי. בברכה מאילן שחורי 052-7747748

היו היה פעם.....

Ilan, תמונה היסטורית נדירה:      1839  - ציור של דייוויד  רוברטס  - האזור היווני בכנסיית הקבר, ירושלים - לכבוד חג המולד היווני אורתודכסי  שיחול ביום שני ה-7 בינואר

הכל באתר התיירות החדש.
תיור ישראלי בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il


FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף


Ilan  FacebookShare

להתראות בניוזלטר הבא...

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour