טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ארכיון ניוזלטר - תיור ישראלי ניוז לטר מספר 21 - 5 ביולי 2012 - ט"ו בתמוז תשע"ב - הבית ברחוב טולו...

ניוז לטר מספר 21 - 5 ביולי 2012 - ט"ו בתמוז תשע"ב - הבית ברחוב טולוז – או סיפור הידידות המופלא בן האדריכל היהודי יצחק רפפורט והמיליונר המוסלמי מוחמד עבד אל רחיםיום חמישי 5 ביולי 2012 - ט"ו תמוז תשע"ב  ניוזלטר מס' 21
הבית ברחוב טולוז – או סיפור הידידות המופלא בן האדריכל היהודי יצחק רפפורט והמיליונר המוסלמי מוחמד עבד אל רחים

בסוף השבוע הבא, ה-14    ביולי, יחגגו  בצרפת וברחבי העולם את   "יום הבסטיליה", יום העצמאות הצרפתי. 

בישראל, תתקיים כמדי שנה, קבלת
    פנים חגיגית בביתו הרשמי  של שגריר צרפת   בישראל (כיום השגריר כריסטוף ביגו).    מעונו הרשמי של שגריר צרפת בישראל,קיים מאז 1949    על גבעה נאה בליבה של שכונת עג'מי ביפו ברחוב טולוז 1 פינת רחוב מנדס פרנס.  

מעטים, מבין מאות הקרואים, שיגיעו השנה לחגוג
    עם כריסטוף ביגו  על המדשאות המטופחות  בבית המידות המיוחד הזה ויצפו כמדי שנה בזיקוקי הדינור המרהיבים, לא בטוח שמכירים    את סיפורו המיוחד של הבית שנבנה בסגנון הבינלאומי ( בתמונה למעלה) במחצית שנות    ה-30 עבור מולטימיליונר מוסלמי, מוחמד עבד אל רחים ,  שהיה בין היתר מראשי הפורעים הערביים נגד    היהודים ביפו. 

האדריכל למרבה הפלא היה
   יהודי, מראשי קהילת אדריכלי הבאוהאוס של ת"א בשנות ה-30, חבר בכיר   ב"הגנה בת"א, שבתקופת המאורעות התחפש כמוסלמי, כדי להמשיך את עבודת חייו עבור ידידו המוסלמי.

מדובר באדריכל יצחק   רפפורט, ( בתמונה למעלה משמאל), אחד האדריכלים המיוחדים שידעה תל אביב שהותיר   את רישומו ועבודותיו בחלקים שונים של יפו ובמרכז העיר ת"א. רפופורט  עלה לארץ ערב מלחמת העולם הראשונה, עם סיום 
לימודיו השתלב בבנייה המנדטורית ברחבי א"י ועבד במחלקת העבודות הציבוריות של  המנדט. ובמסגרת תפקידו היה שותף בין היתר להקמת בנין הדואר בשד' ירושלים ביפו. ב 1930 ניהל את משרדו של האדריכל המפורסם   ריכרד קאופמן כשותף זוטר. לאחר מכן פתח משרד עצמאי. עבודותיו בתקופה זו כללו בניני   מגורים רבים ובניני משרדים, בעיקר בת"א וביפו בסגנון הבינלאומי, אבל  עם ייחוד אישי: שילוב אבן טבעית בחזיתות, קשתות   בחלק מהפתחים ועוד. 

בין המבנים שבנה: אגף בבית החולים דג'אני ובבית החולים הצרפתי
   ביפו. בית בנק קופת עם, בית בנק איגוד, בית מרכז מרכנתיל,  קולנוע מקסים, בית עיתון הארץ בקריית המלאכה   בת"א, בית  מפעל הפיס, בית חברת   הביטוח מנורה, בית ספר אליאנס  ברמת אביב ועוד    רבים אחרים.  בתחילת שנות השלושים הצטרף   רפפורט לארגון ההגנה והיה חבר, כקצין הנדסה וחבלה, במפקדתה בתל אביב. 

הדרמה הגדולה בחייו של
   יצחק רפפורט התחוללה במחצית שנות ה-30. רפפורט היה מעורב בחיים החברתיים של עשירי   יפו ות"א והיה חבר בכמה ארגונים. שם גם התוודע למוחמד עבד אל רחים, ראש לאחת   המשפחות העשירות והמכובדות בעיר. עבד אל רחים היה בין השאר, הבעלים של פרדסים   רבים, יצואן גדול של תפוזי יפו, בעל טחנות קמח ועוד.  היות ולרפפורט היה כבר ניסיון בתכנון מספר 
מבנים גדולים ביפו ביקש ממנו מוחמד עבד אל רחים במהלך 1935, להקים עבורו בית מידות   מפואר בלב שכונת עג'מי.

רפופורט, קיבל על עצמו   את המשימה אך דרש, כי הבית יתוכנן בסגנון הבאהאוס בה התמחה, למרות מיקומו בשכונה,   שמרביתה היתה בנויה בסגנון ערבי מקומי. לאחר פשרה עם עבד אל רחים סוכם, כי פנים   הבית  שהתפרש על גודל של 800 מ"ר,  יהיה בסגנון מזרחי השאול מאורח חייו של הבעלים. רפפורט השקיע את כל נשמתו בתכנון   המבנה של ידידו ואף שילב בו חידושים כמו חניון עילי בבית, למכונית הפאר של אל   רחים.   מתחת למבנה הוקם אולם   וסביבו נשתלה גינה ובה בריכת נוי חדרי אירוח ועוד. 

 שנה לאחר תחילת הבנייה, ב 1936,  פרצו המאורעות ביפו וליהודים הייתה סכנה ממשית
   להיכנס ללב העיר הערבית. אולם הדבר לא הרתיע את האדריכל יצחק רפפורט. אחת לכמה ימים, היה עושה דרכו במכוניתו עד פאתי שכונת מנשיה הערבית, שם חבש על עצמו רפפורט גלבייה וכפייה. כך כשהוא מחופש  לערבי  עשה את דרכו לבית ידידו. יצחק רפפורט, שדיבר ערבית רהוטה, הוצג בפני ידידיו של המארח כקרוב משפחה המתגורר בכווית, אשר הגיע לביקור. לעתים קרובות נכח בתכנון מבצעים נגד היהודים על ידי מפקדי הכנופיות  שהיו מתכנסים בבית, מידע אותו העביר יצחק רפפורט עוד באותו יום לאנשי ההגנה.

עם כיבושה של יפו ב 1948, נמלט אל רחים ללבנון, תוך שהוא משאיר לידידו היהודי ייפוי כח  בילתי חוזר למכור את הבית. עם קום המדינה שיחרר
רפפורט  את הרכוש מידי האפוטרופוס לנכסי נפקדים באמצעות המסמך ומכר אותו בתיאום עם אל רחים, לממשלת צרפת, שהזדרזה והפכה אותו למעון הרשמי של שגרירה בישראל. את כל הכסף העביר לידי עבדול רחים בנאפולי שבאיטליה, לשם הגיע במיוחד מביירות. ב 1981, בגיל שמונים,8 שנים לפני פטירתו,  פרש יצחק רפפורט לגמלאות והותיר את המשרד בידי בנו האדריכל עודד רפופורט הממשיך לנהל גם היום את "רפפורט אדריכלים".


הסברי תמונות: 
האדריכל יצחק רפפורט מדריך  בראשית שנות ה-60 את הברון רוטשילד ואת ד"ר כסיף, המנהל הראשון של ביה"ס אליאנס ברמת אביב, ביום חנוכת הבית.

התמונות באדיבות: האדריכל עודד רפפורט, בנו של יצחק רפפורט

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

ומה בהמשך הניוזלטר....

בהמשך הניוזלטר ניתן   להנות  גם ממידע רב בתחומי תולדות ארץ ישראל, כנסים חדשים, ספרים, סיורים ועוד 
 
מחר ב-10 בבוקר אקיים סיור מיוחד בנושא הסודות הכמוסים של כרם התימנים. הסיור  מתקיים בכל מקרה ונפגשים בכיסה לשוק הכרמל. ניתן להגיע גם ללא הרשמה או הודעה מראש, פשוט להגיע. סיורים נוספים, אם יהיו נרשמים אקיים גם בשבת בבוקר. 

לעמוד  ההרשמה לכל הסיורים, ניתן ללחוץ על הלינק הזה: 
http://www.mytelaviv.co.il/tours_all.asp 


סיור מיוחד לכבוד ט"ו באב יום האהבה ביום שישי ה-3 באוגוסט ב-11 לפני הצהריים

לכבוד יום האהבה ט"ו באב, אילן שחורי יוביל סיור רומנטי מרתק בתל אביב של פעם, הרומנים, הסיפורים, והטרגדיות של העיר משנות העשרים והשלושים. 
מה הסוד הרומנטי הנורא של גן מאיר? כיצד קיבל מאיר דיזנגוף במתנה את גן מאיר ומדוע כעס והחליט לקבוע את רחובות סמטה פלונית וסמטה אלמונית. מדוע ברחה מבעלה סוניה גצל שפירא ולמה נקבע השם "כיכר מגן דוד" מי הזמין את ביאליק לגור בתל אביב ומי קבור לצד המשורר הלאומי ורעייתו מאניה.
מסלול הסיור יעבור ברחובות והסימטאות המקסימות תל אביב בשנות העשרים והשלושים. יתחיל בסיפור התחדשותו של גן מאיר, ימשיך ברחוב המלך ג'ורג' החמישי, סימטה פלונית ואלמונית, כיכר מגן דוד, רחוב ביאליק ויסיים בבית הקברות טרומפלדור

לפרטים נוספים והרשמה לסיור יש ללחוץ על הלינק הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?done=yes&topic_id=390

אנא בואו והפיצו לחברים
 

מאילן שחורי 


פדיון שבויים - הכנס ה-35 להיסטוריה של מרכז זלמן שזר יתקיים ב-16 ביולי

בבית שלום עליכם בתל אביב, יתקיים ב-16 וב-17 ביולי, הכנסת השנתי ה-35 להיסטוריה של מרכז זלמן שזר, והפעם בכותרת: פדיון שבויים. 

ביום הראשון יתקיימו מושבים בנושאים: שבי ופדיון בעת העתיקה, בין מיתוס להיסטוריה ; התפתחותה של סולדריות כלפי השבוי בימי הביניים; מהמהר"ם ועד שווקי העבודה באסתאנבול. שבויים באזור הים התיכון בעת החדשה. 

ביום השני יתקיימו 3 מושבים בכותרות: פדיון שבויים - היבטים פוליטיים וכלכליים בינלאומיים ; השיבה מן השבי וסוציולוגיה של החברה הישראלית ; שבויים ושבי - מבט ספרותי.

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

על שם / מעוז עזריהו
את ספרו של פרופ' מעוז עזריהו, "על שם – היסטוריה ופוליטיקה של שמות הרחובות בישראל", קראתי בהנאה רבה. הספר שיצא בימים אלה לאור בהוצאת "כרמל" בירושלים והוא בן  278 עמודים, ריתק אותי מכמה סיבות. ראשית קרבתי לנושא בשל היותי, זו תקופת כהונה שנייה,  חבר ועדת השמות וההנצחה בעיריית תל אביב; שנית כחוקר תולדות תל אביב ושלישית כמורה דרך, המסתובב ימים ולילות ברחובותיה  של העיר. 
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש על שם – היסטוריה ופוליטיקה של שמות הרחובות בישראל - יש ללחוץ כאן:  ›
צייד הצבעים - סיפורו של נחום גוטמן / לאה נאור
במשך כמה שנים שקדה הסופרת, המשוררת והיוצרת לאה נאור, על כתיבת הביוגרפיה של נחום גוטמן. נברה באלפי מסמכים, שוחחה עם רבים והתוצאה, ספר מקסים שיצא בימים אלה לאור בהוצאת יד יצחק בן צבי. הספר בן  350 העמודים, מכיל את סיפורו של נחום גוטמן בסגנונה המיוחד של לאה נאור, שהתמחתה שנים רבות בכתיבה לילדים, למרות שאין מדובר הפעם בספר לילדים. נאור מביא בספרה קטעים מזיכרונותיו של גוטמן, מדברי משוררים, סופרים וציירים על אמן רב תחומי זה, שזכה בפרס ישראל, אומנם לא בציור אלה בכתיבת ספרי ילדים. לאה נאור משלבת בספרה, איורים רבים של נחום גוטמן, רישומים שלו מגיל צעיר עד בגרות
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש צייד הצבעים - סיפורו של נחום גוטמן - יש ללחוץ כאן:  ›

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

ממשלת ישראל מצויה בעיצומו של פרוייקט פיתוח ושימור אתרי המורשת בישראל. החלטת הממשלה קבעה כי יש לשקם ולהעצים תשתיות מורשת לאומית, באמצעות השקעה ממשלתית בשיקום ושימור נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים, המביאים לידי ביטוי את המורשת הלאומית של עם ישראל בארצו. 
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›
המשך הטור הימני....
אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט.
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›

אילן שחורי 

פתחתי בפייסבוק עמוד מיוחד לתיירות ישראלית, מידע היסטורי סיורים ועוד  בשם תיור ישראלי, אשמח עם תכנסו ותצטרפו על ידי עשיית LIKE


http://www.facebook.com/MyTourIl


אנא תעבירו מיל זה גם לחבריכם ואשמח לראותכם בסיורים. כדאי לדעת שאני מקיים במהלך השבוע סיורים פרטיים, לבודדים וקבוצות בעברית ואנגלית. לישראלים ותיירים. על הסיורים הללו ניתן לראות בקליפ הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?v=ZQKj4lhfmwQ

אני מאחל לכם סוף שבוע נעים ומקווה לראותכם בסיורים

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב

באתר תיור ישראלי,  מופצים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. אנא לחצו על הלינק הבא למבחר החדשות שפורסמו השבוע.

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

בית כנסת מפואר מתקופת התלמוד (התקופות הרומית-המאוחרת והביזנטית, מאות 6-4 לספירה) נחשף בחפירות המתנהלות בחורבת חוקוק - יישוב יהודי קדום בגליל התחתון, הסמוך לקיבוץ חוקוק שמצפון-מערב לכנרת. בסוף השבוע האחרון נסתיימה עונת החפירות השנייה שארכה כחודש, בהנהלתה של פרופ' ג'ודי מגנס מאוניברסיטת צפון קרוליינה, ובסיוע ד"ר דוד עמית ושועה קיסילביץ מרשות העתיקות. החפירה נתמכת על ידי מספר אוניברסיטאות בארה"ב ובקנדה ומשתתפים בה חוקרים וסטודנטים ממוסדות אלה. 
לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

סיורים בהדרכת אילן שחורי - תל אביב שלי לסוף השבוע הקרוב - בכפוף למצב החום ולמספר הנרשמים....

נפלאות כרם התימנים: סיור של אנשים ריחות וטעמים. שישי בבוקר ה-6 ביולי בשעה 10:00

סיור   המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים. סיור ססגוני של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה לפני הקמת אחוזת בית.

לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8

אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות. בין היתר נטעם לחוח וביצה אצל נחמה.

לפרטים נוספים והרשמה יש ללחוץ על הלינק הזה 


מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שבת ה-7 ביולי בשעה 10:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 10:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=384

נפלאות שכונת עג'מי ביפו. האמת על השכונה והשקרים של הסרט
יום שבת ה-7 ביולי בשעה 17:00 - סיור מפתיע בשכונת עג'מי היפואית, בין נצרות וציונות, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה. הרשמה מראש חובה. מחיר 85 שקלים למשתתף. נפגשים ברחבת השעון ביפו.
לפרטים והרשמה לסיור נפלאות שכונת עג'מי יש ללחוץ על הלינק הזה  ›
אמריקה בתל-אביב - סיור מיוחד במושבה האמריקאית טמפלרית בין יפו לת"א. היכן שהכל התחיל
יום שבת ה-7 ביולי בשעה 12:30 - מקום פגישה - רחוב אילת פינת רחוב ניצנה, מול מסעדת נלו. הדרמה מאחורי הקמת המושבה האמריקאית שהפכה למושבה הטמפלרית. על הברון יוסטינוב (בתמונה)  ועל מלון ירושלים, הרשמה מראש חובה 85 שקל, (פגישה אילת פינת ניצנה)  
לפרטים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב יש ללחוץ על הלינק הזה  ›

מחכה לראתכם בסיורים ולכל שאלה ניתן לפנות אלי. בברכה מאילן שחורי            052-7747748      

היו היה פעם.....

תמונה היסטורית: שמואל יוסף עגנון בחברת סופרי יפו - 1910

מימין לשמאל: דוד שמעוני, יוסף חיים ברנר, אז"ר וש"י עגנוןכרזה, מודעה או גלויה זו ורבות אחרות, תצלומים נדירים וחדשים. מידע תיירותי, היסטורי, ארכיאולוגי רב. חדשות מתחומי התיירות ועוד הרבה הפתעות. הכל באתר התיירות החדש. 
תיור ישראלי בכתובת: 

http://www.mytour-il.co.il 


ג'ניה אוורבוך מלכת הבאוהאוס של תל-אביב

בסוף יוני 2003 הוכרזה ת"א על ידי אונסק"ו, ארגון התרבות של האו"ם כאתר מורשת עולמית לסגנון הבינלאומי וזכתה רשמית לכינוי ה"עיר הלבנה". 
לפיכך, ב-9 השנים האחרונות נחוג אירוע חשוב זה ב"בלילה לבן" בעל המשמעות הכפולה. חגיגות שיתקיימו ברחבי העיר בלילי חמישי הבא. אחת הסיבות החשובות להכרתה של תל אביב כבירת הבאוהאוס העולמית, הם עבודותיה של האדריכלית ג'ניה אוורבוך, שנתפרסמה אומנם בזכות זכייתה בפרס ראשון לתכנון כיכר דיזנגוף ב 1934, אך עבודותיה  הרבות פרושות כיום על פני איזורים רבים בתל אביב ובצדק ניתן לכנותה כמלכת העיר הלבנה. 

אחת העבודות המוקדמות של ג'ניה אוורבוך ברחבי ת"א, עוד לפני תכנון כיכר דיזנגוף, הוא תכנון בית  משפחת וילקוביץ' ברחוב הנביאים 7 פינת רחוב שמשון הגיבור בת"א. בניין מרשים אותו תכננה ג'ניה אוורבוך ב 1933, כשלוש שנים לאחר תום לימודיה. הבניין המרשים הוזנח שנים רבות ולפני 16 שנה, (1995) גוייס האדריכל גידי בר אוריון לשקם את המבנה ולהוסיף קומת גג מרשימה. היה זה אחד הנסיונות הראשונים שנעשו בעיר לשמר על תכנון מקורי של אחד מבתי הבאוהאוס היפים ומנגד להכיל בו תוספת בנייה. גידי בר אוריון השכיל להפריד בין ישן לחדש, תוך מתן כבוד הולם למבנה של ג'ניה אוורבוך ולפינתיות של המבנה.

אין ספק שג'ניה אוורבוך הייתה אדריכלית פורצת דרך. לא רק בזכות עבודותיה, אלה גם בשל הישגיה בתחום בו שלטו באותה תקופה גברים בלבד ובנה עו"ד דני אלפרין אוהב לספר כי היא היתה מערבבת בעצמה את המלט, צובעת את הקירות  ומדריכה את העובדים כיצד להקים את הבניינים. 

היא נולדה ב-1909 בשנת ייסוד ת"א. ובגיל שנתיים עלתה לארץ ( 1911)  אביה זאב אוורבוך היה רוקח והקים את בית המרקחת הראשון בת"א, ולאחר מכן היה ממקימי ההסתדרות הרפואית וממקימי המפעל "מעדן" לגזוז ולקרח בעיר. ג'ניה גדלה בת"א ולמדה בגימנסיה הרצליה, ובגיל 17 נסעה לבדה ללמוד באירופה. אוורבוך למדה במשך שנה אחת אדריכלות ברומא ומשם בשל התגברות האנטישמיות עברה להמשך לימודיה לבלגיה. ב-1930 סיימה לימודה כאדריכלית וחזרה לתל אביב. 

ב-1932 פתחה בעיר משרד אדריכלים עם האדריכל זלמן ברון  ומכן החלה הקריירה שלה לנסוק. היא תכננה בין היתר את קפה גלינה ביריד המזרח בצפון דיזנגוף, את אצטדיון המכביה, את בתי המגורים של שחקני הבימה במתחם מעונות עובדים בעיקר את ביתו של רפאל קלצ'קין בפינת פרוג וגורדון.  אוורבוך תכננה את בתי הספר המקצועיים שבח ומקס פיין. היא תכננה את כיכר סטרומה בחולון ועשרות וילות ובתים פרטיים בת"א וברחבי הארץ ואפילו תכננה ב-1960 בית כנסת מיוחד בקיבוץ עין הנצי"ב והפכה לאישה הראשונה בעולם שתכננה בית כנסת.

אך ללא ספק גולת הכותרת של השגיה המקצועיים היא ב 1934 עת זכתה בפרס הראשון לתכנונו ועיצובו של כיכר דיזנגוף. היא עיצבה את הבתים סביב הכיכר במעגל. (מלבד בית אחד בפינת בן עמי, תכנונו המפורט של כל מבנה נמסר לאדריכל אחר) עם מרפסות ארוכות העוטפות את המבנים. מעטים יודעים כי בתכנון מקורי היה  החלק המרכזי של הכיכר מוגבה מטר מעל הכביש המקיף אותה. המפלס התחתון היה מיועד לחנייה והגינה בשני מפלסים על גג החניה ובמפלס נמוך יותר. אולם כדי לחסוך בהוצאות ומשום שבעיות החניה והתנועה באמצע שנות ה-30 לא  נחשבו רציניות, נבנתה הכיכר בסופו של דבר במפלס אחד. 

ב-1934 נישאה ג'ניה אוורבוך למלך הבטחוני של ת"א, חיים אלפרין שהקים ב-1921 את המשטרה העירונית ולאחר מכן היה מעורב בהקמת מכבי האש, מגן דוד אדום, המשמר האזרחי, היה המפקח העירוני וגם מנהלו של מוזיאון ארץ ישראל. הם היו זוג עירוני נוצץ ובוקש בכל מפגשי החברה העירונית התל אביבית של שנות השלושים והארבעים.


FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף


להתראות בניוזלטר הבא...
תגובות
ישנן 11  תגובות.     להוספת תגובה
1.  מידע מעניין
מידע מעניין, ובעיקר על הבית של שגרירות צרפת. עמי יובל

עמי יובל
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
2.  תודה על הסיפורים המרתקים
תודה על הסיפורים המרתקים ישר כוח ...אהבתי גד הלפרין

גד הלפרין
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
3.  חבל שאני גרה רחוק
שלום אילן כל כך מעניין חבל שאני גרה רחוק אחרת הייתי מצטרפת לסיורים שלך על בסיס קבוע שבת שלום ולהתראות רות

רות נבון
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
4.  ממשיכה להיות מנויה נלהבת
הי אילן, מתרגשת בכל פעם לראות לאן לקחו אותך השנים. יום אחד גם אצטרף. הסיורים נשמעים מרתקים. אני ממשיכה להיות מנויה נלהבת. בהצלחה עידית נעמן (ויטמן)

עידית נעמן (ויטמן)
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
5.  אתה בהחלט מחדש לי ומוסיף להשכלתי
תודה אילן מאוד מעניין ואתה בהחלט מחדש לי ומוסיף להשכלתי

עופר מרגולין
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
6.  כיף לקרוא מאוד מעניין
כיף לקרוא מאוד מעניין תודה אילן

ליאור זאדה
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
7.  מאוד התרשמתי
מאוד התרשמתי

יעל תמרין
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
8.  מרתק מה שאתה כותב על הבית ביפו
מרתק מה שאתה כותב על הבית ביפו ידעתי חלקית אבל לא הכל אני נוסעת לפריד יום קודם-אחגוג שם הפעם ולכן אעדר מקבלת הפנים השנה נתראה בשמחות תענוג לקרוא אותך חמוטל

חמוטל אנסקי
נכתב בתאריך:  06/07/2012 סגור חלונית
9.  רפפורט קרוב משפחה שלי - היה איש מדהים
קרוב משפחה יצחק רפופורט. אשתו היתה בת דודה ראשונה של אמא שלי. הכרתי אותו כל הילדות. היה איש מדהים. חם. וחכם.

רונית אנטלר
נכתב בתאריך:  07/07/2012 סגור חלונית
10.  בהחלט חידשתה המון שלא ידעתי
רפפורט פרנקל היו לקוחות שלי בעיקר עבור בנק דיסקונט הוא רפפורט תיכנן את הבינין הגדול ע"י מוגרבי בפינסקר 2 ועוד הם עברו ליהודה הלוי ובנו עודד שהוא גם טייס ממשיך את השושלת ידעתי על רפפורט בשיחות איתו כמה דברים אבל בהחלט חידשתה המון שלא ידעתי כל הכבוד אליעזר

אליעזר אוהב ציון
נכתב בתאריך:  07/07/2012 סגור חלונית
11.  סיפור מאלף..תודה אילן.
סיפור מאלף..תודה אילן. צלילה

צלילה
נכתב בתאריך:  08/07/2012 סגור חלונית


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< יוני, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour