טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ספרים חדשים בנושא ארץ ישראל התנ"ך מן השטח מאת לייבל רזניק

התנ"ך מן השטח מאת לייבל רזניק

 התנ"ך מן השטח         מאת  לייבל רזניק

 

הוצאת ראובן מס  הקיימת כבר למעלה מ 84 מפתיעה מידי פעם בסדרה חדשה של ספרים מתחומים שונים. באחרונה הוציאה החברה לאור כמה ספרים העוסקים בסוגיות שונות  הקושרות בין סיפורי המקרא לארץ ישראל. אחד הספרים הבולטים הוא ספרו המיוחד והמרתק של לייבל רזניק: התנ"ך מן השטח.

 

 

בספר   בן ה-400 עמודים, נאספו אלפי עדויות היסטוריות וארכיאולוגיות המאששות את האמת ההיסטורית של התנ׳׳ך, וניתוחים מעמיקים המפריכים את טענות ׳מכחישי התנ״ך מכל וכל. כמו בסיפור בלשי מרתק חושף לייבל רזניק, טפח אחר טפח, את הראיות הארכיאולוגיות המוכיחות את תוקף הסיפור התנ״כ׳ ושופך אור על מסתרי העבר.

 

 בספר התנ"ך מן השטח,  אוסף המחבר לייבל רזניק עדויות היסטוריות וארכיאולוגיות רבות היישר מהשטח. עדויות אלה מאששות את התוקף ההיסטורי של התנ״ך. הקולות מן העבר מזמינים את הקורא להיכנס לעולמם הפראי של מצביאים מסופוטמיים, לקסם המסנוור של ארמונות מצרים ולמעגל האפל של כתות עתיקות ואז להתעורר ולגלות כי הסיפורים הלקוחים כמתוך אגדה הנם למעשה מציאות היסטורית ולה אחיזה בממצאים בני זמננו.

 

כל אלה מלווים בתצלומים מרהיבים של עדויות שונות, מאירות באור בהיר את התנ״ך כמבוסס על אירועים ואישים שקיומם איננו מוטל בספק. בספר, שופך רזניק אור חדש על תקופת התורה, מתקופת נח והמבול ועד לארץ ישראל טרום כיבוש כנען בתקופת יהושע. רזניק מביא הוכחות רבות להתיישבות העברית הראשונה באזור וזאת בניגוד למה שחשבו חלק מהחוקרים. כך לדוגמה מראה רזניק שההוכחות הארכיאולוגיות שנמצאו באזור סדום ועמורה מתיישבות היטב עם הסיפור המקראי. כמו כן מתחקה רזניק על עקבות ההתיישבות הפלשתית באזור עד לשורשיהם בכרתים וביוון, של ראשוני המתיישבים.

 

הספר התנ"ך מן השטח שייצא עתה לאור הוא למעשה חלק ראשון  העוסק בתקופת התורה בלבד, ככל הנראה צפויים לנו בהמשך כרכים נוספים העוסקים בתקופות מאוחרות יותר של המקרא. לייבל רזניק מחלק את ספרו לחמישה חלקים ונספחים. החלק הראשון עוסק מבריאת העולם עד המבול 3650 עד 2100 לפני הספירה. החלק השני הוא תקופת  אברהם ותקופת האבות. 1812 עד 1540 לפני הספירה לדידו של המחבר. החלק השלישי עוסק בתקופת בני ישראל במצריים, 1540 עד 1312 לפני הספירה. החלק הרביעי עוסק בסוגיית הפלישתים והחמישי בנדודי ישראל במדבר 1312 עד 1272 לפני הספירה לערך. בחלק הנספים ניתן למצור בין היתר את חוקי חמורבי, פפירוס איפוור ועוד.

 

 

לייבל רזניק, בוגר מכון בית המדרש העליון של ספרינג וולי בניו-יורק, משמש כמורה וכמרצה זה למעלה מ-30 שנה במחוז רוקלאנד, ניו יורק. הוא מלמד מתמטיקה ופיסיקה בבתי ספר-תיכוניים, משמש כמרצה לאסטרונומיה, היסטוריה של ארה״ב, היסטוריה יהודית והיסטוריה אירופאית. הוא

לימד וממשיך ללמד תנ״ך, תלמוד וספרות מדרשית, היסטוריה יהודית וארכיאולוגיה תנ"כית. כן עסק רזניק במחקר והוא מחברם של  ספרים על בית המקדש, ירושלים, בא כוכבא ועוד. בנוסף פרסם רזניק למעלה מ 120 מאמרים בנושאי היסטוריה, חברה וארכיאולוגיה במגזינים ועיתונים שונים.

 

את הספר ניתן להשיג  בחנות המקוונת של הוצאת הספרים ראובן מס בכתובת:

http://www.massa.co.il/

 

או באתר ההוצאה:

http://www.rubin-mass.com/home.asp?lang=heb

 

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour