טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית ספרים חדשים בנושא ארץ ישראל סיפור מולדת - ספר חדש בהוצאת כנרת על אתרי מורשת בארץ ישראל מאת עופר והדס רגב

סיפור מולדת - ספר חדש בהוצאת כנרת על אתרי מורשת בארץ ישראל מאת עופר והדס רגב

 סיפור מולדת

 ספר חדש בהוצאת כנרת על אתרי מורשת בארץ ישראל מאת עופר והדס רגב

 

מהי מורשת? מילה גדולה שאומרת כל כך הרבה אך אין לה הגדרה אחת ויחידה. מהם אתרי מורשת? תלוי את מי שואלים. לרשות הטבע והגנים רשימה שונה מזו של המועצה לשימור ולהם רשימה שונה משל אונסק"ו. מורשת היא ביסודה מושג אינטימי וכל אדם מגבש לעצמו מורשת אישית שהיא פרי חינוכו , נסיון חייו ותרבותו. בספר 'סיפור מולדת' בקשנו לספר על אתרי מורשת מרכזיים בארץ ישראל המקיפים קשת רחבה ככל האפשר של התרבות הישראלית על גווניה.

 

חלק נכבד מן החוויה שמקנים מדריכי טיולים היא הבהרת, הקניית וחידוד ערכים הנובעים מתוך המורשת של האתר בו נערך הסיור.  המדריכים מנחילים למטיילים את הסיפור שממנו ניתן להפיק מוסר השכל, תובנות וערכים.

 

בדיוק לכאן נכנסים עופר והדס רגב, אשר מביאים מדריך טיולים עם ערך מוסף. לצד הסיפורים ההיסטוריים של האתרים אשר מובאים באופן מתומצת ובהיר, בחרו השניים לקורא ערכים, ביניהם, ערך אנושי, חברתי ציוני ועוד העולים מן האתרים. הערכים המוצעים אמורים להוות בסיס לדיון ולהעמקה במשמעותו של האתר ובתרומתו למורשת הישראלית.  לדעתם של בני הזוג רגב, שלזכותם כבר ספרים רבים בתולדות ארץ ישראל, המושג 'מורשת' כולל את כל סביבת חיינו, השם הפרטי ושם המשפחה, הישוב ושם הרחוב בו אנו גרים, לוח השנה והחגים, ימי הציון והזכרון ואפילו השפה בה אנו משוחחים - כל אלה הם  בעינהם ובצדק ערכי מורשת..

 

דוגמה למיוחדות של הספר ניתן למצוא באתר תל חי. בסיפור מולדת מביאים עופר והדס לקורא את סיפורו של היישוב הקטן בגליל העליון בתקופת ההתיישבות הציונית בארץ ישראל, לצד סיפורו של יוסף טרומפלדור, והערך שהם בחרו הינו ערך השיקום וההתחדשות,  ולא הערך הידוע של "טוב למות בעד ארצנו".

 

בסיפור מולדת בחרו עופר והדס אתרים בארץ ישראל, אתרים דתיים (יהודיים, נוצריים, מוסלמים, דרוזים, צ'רקסים ובהאים), אתרי התיישבות ציונית, אתרי טבע ואתרים ארכיאולוגיים ואחרים.

 

עופר רגב שימש כדובר המועצה לשימור אתרים ופרסם עשרות מאמרים בתחום ידיעת הארץ. הוא מרצה בכיר במסגרות שונות, מדריך טיולים ומדריך במכללה לפיקוד ומטה של צה"ל. הדס רגב ירקוני בעלת תואר שני בגיאוגרפיה באוניברסיטת בר-אילן ובוגרת תואר ראשון בארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

 

"לשם יצירת הספר וגיבוש רשימת האתרים נעזרנו במומחים מן המועצה לשימור אתרים, רשות הטבע והגנים, הוועד הישראלי לאונסק"ו, מומחים ומחנכים בתחום המורשת וידיעת הארץ. המושג מורשת נקשר לא אחת עם גוון פוליטי, השתדלנו לכלול באתרי הספר ובאופן הבאת סיפורם את הקו המאחד, המקובל והמוסכם בגבולות הגיזרה של הרעיון הציוני. מעבר להמלצה על הביקור באתרים והבאת סיפורם, בקשנו להגדיר מהו הערך ומוסר ההשכל הנובע מכל אתר ואתר. כך למשל הצענו ללמוד מאתר תל חי את ערך השיקום וההתחדשות המתבטא בדמותו של יוסף טרומפלדור שהתגבר על נכותו ומהישוב תל חי שהתגבר על חורבנו והוקם מחדש. מראשון לציון אנו לומדים את ערך התקוה המתבטא בנחישותם של החלוצים ובהמנון הלאומי שחובר והולחן במושבה זו, מאתר הפרדסנות ברחובות לומדים את ערך היוזמה וממערת המכפלה את ערך השלום וכך הלאה", מסביר עופר רגב.

 

בספר האלבומי והנאה משולבות תמונות מרהיבות, רובן פרי מצלמתו של המדריך ואמן הצילום ומורה הדרך ברוך גיאן. המחיר הקטלוגי של הספר הוא  128 ש"ח. הספר מוצע למדריכי טיולים במחיר 90 ש"ח.

 

תגובות
ישנן 1  תגובות.     להוספת תגובה
1.  ספר מעניין
עוד ספר מרתק של עופר רגב כל הכבוד

לימור ברלין
נכתב בתאריך:  06/04/2012 סגור חלונית


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מרץ, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour