טיולי ם פרטיים ברחבי ישראל לבודדים VIP וקבוצות עם אילן שחורי

ספרים חדשים בנושא א"י

גלריית סרטים

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ארכיון ניוז-לטר שבועי

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

מאמרים וכתבות תיירותיות

15 14 9 10 13 11 8 7 5 6 4 3 2


עמוד הבית מאמרים כללים בנושאי תיירות מתיחת פנים ליפו העתיקה

מתיחת פנים ליפו העתיקה

מאת אילן שחורי


לאחר שנות קיפאון לא מעטות ודריכה במקום, יפו העתיקה שבה ומתעוררת לחיים. אטרקציות חדשות, גלריות מתחדשות ותיירים רבים פוקדים את אחד מאתרי התיירות היפים של ישראל שסמטאותיו היו נטושות מאז האינתיפאדה של שנת 2000, לפני יותר מעשור.


בשש השנים האחרונות עברה יפו העתיקה מתיחת פנים של ממש. יוזמות ואטרקציות חדשות, שמאחוריהן עמד עו"ד ירון קליין, מנכ"ל החברה לפיתוח יפו העתיקה, החזירו את הצבע לסמטאות הציוריות ואת האור לכיכרות המרכזיות. המבנים נוקו והוכשרו, ומסעדנים מובילים כבר קבעו באזור את מושבם.


בכיכר קדומים נחנכה לפני חודשים ספורים בריכת המזלות. באתרים שונים במתחם חשפה רשות העתיקות ממצאים חדשים ומפתיעים. פעולת החשיפה הגדולה מתבצעת בחודשים אלה ממש: העבודות לגילוי "שער ירושלים" - השער המרכזי של מתחם העיר העתיקה; מלון עדן - בית החולים הצרפתי הישן; ותל יפו, במקום שנמצא בעבר שער רעמסס - מוסיפים הילה חדשה ליפו העתיקה. חופרים וחוקרים מאוניברסיטת קליפורניה פועלים לגילוי חלקיו העיקריים של השער.


אולם גולת הכותרת העכשווית של יפו העתיקה היא פתיחתו המחודשת של  מרכז המבקרים בכיכר קדומים והתצוגה המודרנית "תמונות יפואיות". מרכז המבקרים מביא את סיפורה של העיר לאורך 5,000 שנות היסטוריה, תוך שימוש באמצעים מתקדמים - תצוגה ארכאולוגית ייחודית על "רציף" הנמל, ציר הזמן של יפו, ומסלול הליכה בתוך העתיקות על גבי גשר צף.


במרכזו של מרכז המבקרים בית יהודי שנחרב בזמן המרד הגדול נגד הרומאים, ושרידי מבנה הלניסטי גדול ומרשים. סרט אנימציה על סיפור אנדרומדה ומופע אור קולי על מסך באורך 16 מטרים ממחישים תקופות ואירועים חשובים שהתרחשו בעיר: כיבוד יפו על ידי המצרים לפני כ-3,500 שנה; בריחתו של יונה הנביא מאלוהים; הפצתה של הנצרות שהתחילה ביפו; השלטון העותומני; המלחמות; ושיקומה של העיר. לאחר הסיור במרכז מוזמנים המבקרים לצאת ולגלות רגלית, או בלוויית מדריך, את סודות יפו העתיקה בין סמטאותיה הקסומות.

"בשש השנים האחרונות פעלה החברה לפיתוח יפו העתיקה לניקוי הסמטאות, להתקנת תאורה ושילוט ולהכנסת מסעדות חדשות לאזור", מספר ירון קליין, מנכ"ל החברה לפיתוח יפו. "לצד מוזאונים וגלריות של אמנים ידועים, כמו מוזיאון אילנה גור וגלריית הוראס ריכטר, פועלים היום ביפו העתיקה שורה של אמנים צעירים כמו: גיל שוחט, יאיר דלאל, עדינה פלסטלינה, הגר רחבי ועוד ועוד. יפו העתיקה חזרה להיות המקום האותנטי והנעים שהייתה, מרכז בילוי, תרבות ואמנות בהתאם להגדרתה בתב"ע - שמורה ארכיטקטונית ואמנותית. אני מקווה כי במהלך השנה הקרובה ייפתח בכיכר גם מלון בוטיק ייחודי", מגלה ירון קליין.

 

לדבריו, בכיכר קדומים, הכיכר המרכזית, מול הכנסייה המפוארת, פועל גם מרכז מידע חדש ולצדו חנויות ודוכנים המחזירים לאפינו את ניחוחותיה המיוחדים של יפו. בהמשך צפויים להיפתח עוד כמה דוכנים שבהם יבצעו ויציגו אמנים את עבודותיהם.


המיצגים פועלים בשבע שפות: עברית, אנגלית, ערבית, רוסית, ספרדית, צרפתית וגרמנית. שעות פתיחה: א-ה ושבת 20:00-09:00, שישי 17:00-09:00 (לקבוצות ניתן לתאם ביקורים גם בשעות אחרות) מחירון: 30-15 ₪

 

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


חדשות

כל החדשות


המלצה לספר חדש

 ספר כפול:

רדיו חזק

וימי התום / מרדכי נאור

 

 

ראה הרחבה על הספר

בלחיצה על לינק זההמצלת השבוע לטיול

מתחם שרונה החדש – סיור ראשוני באטרקציה המיוחדת

סיור מיוחד במתחם שרונה הטמפלרי, בקרייה בת"א, הנפתח בקרוב מחדש לקהל

 

לחץ להגדלה

 להרחבה ולהרשמה לסיור לחצו כאן

 

 טיולים

כל הטיולים


<< מאי, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
             
כל האירועים


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
מגילות ים המלח - המיזם הדיגיטלי
הכוחות הבריטיים בא"י בתקופת המנדט
מפת קרבות מלחמת העצמאות
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


כניסת לקוחות
משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא


הצטרפות לרשימת תפוצה


אתר תיור ישראלי, My Tour-Il, מביא לגולשים מקרב הציבור הרחב, מבחר  גדול של חדשות והצעות לסיורים ברחבי ישראל, לצד כתבות, מאמרים ואלפי תמונות וסרטים.
עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  העולם שלי - כתבות מרחבי העולם

2011 © כל הזכויות שמורות MyTour